Özmen'in Yıldızoğlu'na sert söylemi üzerine... - BasketFaul.com

Özmen'in Yıldızoğlu'na sert söylemi üzerine...

10-02-19 13:56
Kırçiçeği Bodrum Basketbol Başkanı Yiğit Özmen, 140-58 yenildikleri Çukurova Basketbol Takımı'nın koçu Ceyhun Yıldızoğlu'na ağır dille saldırdı. 

Özmen, Twitter hesabından "Sen istediğin kadar iyi antranör milli takım antranörü ol ama adam olamamışsın sende düzenin rantın adamı oluşsun...." diye yazdı.

Necip Kapanlı'nın notu: Yiğit Özmen sezon başında ekonomik nedenlerle lige katılmak istemediklerini, ya da sadece genç Türklerle oynayabileceklerini, buna karşılık federasyon yetkililerinin mutlaka yabancı oyuncu almaları konusunda ısrar ettiklerini söylemişti. Bodrum göstermelik bir yabancıyı kadrosunda bulundursa da iyi yerli oyuncular alamadığı için sadece bu ligin değil, TKBL düzeyinin bile altında kaldı. Keşke BSL'deki gibi lig eksik oynansaydı ama Bodrumlular da dahil kimseye yararı olmayan bu organizasyon forse edilmemiş olsaydı.

Maçı izlemedik ama Çukurova'nın en iyi iki oyuncusu olan N'Dour ve Iagupova'u oynatmadığını biliyoruz. Ayrıca Çukurova 5-6 dakika pres yapmış, maçın geri kalanını da savunmada fazla konsantre olmadan oynamış. Zaten aksi olsa Bodrum 58 sayı atamazdı.

Gelelim, Özmen'in Yıldızoğlu ile ilgili sözlerine... "Rantın adamı olmuşsun" suçlamasıyla menajer kulübünde çalışıyor olmasını kastediyor. Menajer kulübü ilk başta kulağa çok hoş gelmiyor. Ancak, Atikoç'un Yeşilgiresun Belediye'deki organizasyonu gibi Çukurova'nın da genç Türkler'e fırsat vermesinden duyduğumuz mutluluğu saklayacak değiliz. Özmen, "rantın adamı" sözlerini açmak durumundadır, ya da özür dilemelidir. Yıldızoğlu'nu biraz tanıyanlar ona kimsenin yanlış yaptırma gücü olmadığını bilirler. Çünkü Ceyhun Yıldızoğlu "adam"dır.

Ceyhun Yıldızoğlu yabancılarını 20 dakika civarında kullanmış, Çukurova'nın yerlileri 67 sayı atmış. Bir koçun, üstelik genç olan oyuncularına "atmayın." demesi ne kadar doğru olurdu?

Altyapılarda bir takımın rakibini ezmesine her zaman karşı çıkmışızdır ama burada yanlış olan galiba adında "Süper" ibaresi olan ligde Bodrum Basketbol'un alt lig için bile yetersiz olan kadrosuyla oynuyor olması... Sezon başından beri bütün takımlar Bodrum'a karşı oynarMIŞ rolünde... Kimin ne mecburiyeti var?
 
 
 

 

Yorumlar Okunma: 5212