TBSL'de İlk Yarısında Genç Oyuncularımız (İlker Yıldız) - BasketFaul.com

TBSL'de İlk Yarısında Genç Oyuncularımız (İlker Yıldız)

27-01-19 10:49

2018-2019 sezonu Tahincioğlu Erkekler Basketbol Süper Ligi ilk yarı sonu değerlendirmesini içeren “Yerlilerin İstatistikleri Yüzde 25 Arttı” başlıklı yazımdan sonra, genç oyuncularımızın istatistiklerini içeren ikinci yazımla birlikte, TBSL ilk yarı değerlendirmesini sonlandırmış oluyorum. 


Geçtiğimiz sezon hemen her hafta hazırlamaya çalıştığım genç oyuncu istatistiklerinde “1994 ve üzeri yerli statüsünde oynayan oyuncular”ı ele almıştım. Ancak bu sezon genç oyuncu statüsüne 20 yaş ve altı oyuncuları almayı daha uygun gördüm. Daha önceden de ifade ettiğim gibi FİBA Avrupa Altyapı Şampiyonlarındaki son yaş kategorisini 20 yaş altı (U20) olarak almaktadır. Ben de benzer şekilde bundan sonra 20 ve 20 yaş altı kategorisini genç oyuncu statüsünde ele alacağım.   

Ben de Kendimi Banvit Basketbol Kulübünün Bir Ferdi Hissediyorum
Banvit Basketbol Kulübü yetiştirdiği oyuncular ile Türk basketboluna çok değerli katkılarda bulunmaya devam ediyor. Bu değerli katkılar ön plana çıkarılarak, hem Banvit kulübümüzün çalışmalarına destek olunmakta hem de diğer kulüplerimizin örnek alması sağlanmaktadır. Türk basketbolumuzun duayenlerinden Sayın Aydın Örs’ün Banvit Basketbol Kulübümüzü ziyareti de bu açıdan çok önemliydi. Sayın Aydın Örs’ün Banvit Basketbol Kulübümüzü ziyaretindeki konuşmasında sarf ettiği cümleler, bizim basketbola bakışımızın ne olması gerektiğiyle ilgili çok önemli ipuçları taşımaktadır. Sayın Örs’ün konuşmasında geçen şu cümle beni çok etkiledi: “Kendimi bir ferdi olarak hissettiğim Banvit Baskebol Kulübü’nün altyapı ve üstyapısıyla Türk Basketbolu’na daha uzun yıllar hizmet etmesini canı gönülden diliyor ve istiyorum.’’ Dikkat ederseniz Sayın Örs, “Kendimi bir ferdi olarak hissettiğim Banvit Baskebol Kulübü” cümlesini özellikle kullanmıştır. Evet, gerçektende birinci önceliği Türk basketbolunun gelişimi olan herkes, tıpkı Sayın Aydın Örs gibi kendisini Banvit Baskebol Kulübü’nün bir ferdi olarak hissetmelidir.

Önceliği Türk basketbolunun gelişimi olan bizler kendimizi Banvit Baskebol Kulübü’nün bir ferdi olarak hissetmemiz çok tabiidir. Adeta bende kendimi Banvit Baskebol Kulübü’nün bir ferdi gibi hissediyorum. Çünkü gerek Banvit ve gerekse Bandırma Kırmızı takımlarına gönülden bağlı durumdayım. Yerli oyuncularımızın yetişmesi için çırpınan bir kulübümüzü desteklememek elde değil (tabii ki öncelikle şehrimin takımı Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol’u destekliyorum). Banvit Basketbol Kulübümüz çoğu spor kulübümüze de örnek olmaktadır. Spor kulüplerimizin çoğu yarışmacı takım olacağız diye katıldıkları liglerde 3-5 seneye kalmaz liglerden çekileceklerine, yetiştirici veya proje takımı olarak kalmayı öncelikli hale getirerek sürdürülebilir olmayı başarmalıdırlar. Kulüplerimizin basketbolumuza (sporumuza) yapacağı en önemli katkı: Uygun bütçelerle devamlılık sağlamak ve bu şekilde bulundukları şehirde (veya ilçede) basketbol kültürünü devam ettirmektir. Bu açıdan bakıldığında Banvit Basketbol Kulübümüz ülke basketbolumuza çok iyi bir örnek teşkil etmektedir. Onlarca kez yazılarımda Banvit Basketbol Kulübü emekçilerine teşekkür ettim. Yinede Türk basketboluna kattıkları karşısında benim cümlelerimin yetersiz bile kaldığını söyleyebilirim. Ama benim katkımda ancak bu cümleleri yazmak, gönülden desteklemek ve kendimi onların bir parçası olarak görmekle sınırlı kalmaktadır. 

26 Genç Oyuncunun Sadece 3’ü 10 Dakika Üzeri Süre Aldı
TBSL’de 1998 ve altı yaş aralığında yerli statüsünde oynayan 26 genç oyuncumuzun süre aldığını görüyoruz. Bu oyuncularımızdan takımında maç başına en çok süre alan (22:59 dakika), en çok sayı atan (7,69 sayı) ve en çok asist yapan (1,31 asist) oyuncumuz Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol takımımızdan Alp Karahan oldu. Banvit takımından Şehmus Hazer (17:29 dakika) ise maç başına en çok süre alan ikinci oyuncu olurken, Beşiktaş Sompo Japan’dan Ömer Utku Al (11:05 dakika)’da en çok süre alan üçüncü oyuncu oldu. Bu üç oyuncumuz dışında maç başına 10 dakika ve üzeri süre alan başka genç oyuncumuzun olmaması gerçekten çok üzücü.

En Genç Yerli Oyuncu Yaş Ortalamasına Sahip Takımımız: Banvit
2018-2019 Tahincioğlu Erkekler Basketbol Süper Ligi’nin ilk yarısı sonunda en çok yerli oyuncu oynatan takımlarımız 11’er oyuncuyla Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol Basketbol ve Pınar Karşıyaka takımları oldular. En az yerli oyuncu oynatan takımımız ise Gaziantep Basketbol oldu. 

Kadrosunda en genç yerli oyuncu ortalamasına sahip takımımız ise Banvit oldu. Banvit’te ilk yarı sonunda süre alan 8 oyuncumuzun yaş ortalaması 21,17 olarak gerçekleşti. Ayrıca Banvit’te forma giyen 8 oyuncumuzun da Banvit altyapısından yetişen oyuncular olması da ayrıca bahsedilmeye değer çok önemli bir örnektir. Kadrosunda en genç yerli oyunculara sahip diğer takımlarımız Pınar Karşıyaka (22,74 yaş) ve Tofaş (22,91 yaş) oldular. Gerek Pınar Karşıyaka ve gerekse Tofaş’ın yerli oyuncu yetiştirmeye önem vermeleri de takdiri hak ediyor.

En yaşlı yerli oyuncu ortalamasına sahip takımımız 32,18 yaş ortalaması ile Türk Telekom oldu. İkinci sırada 31,62 yaş ortalaması ile Bahçeşehir Üniversitesi olurken, üçüncü sırada 28,33 yaş ortalamasıyla Afyon Belediyespor takip etti. 

En Genç Oyuncumuz Mehmet Göktaş
İlk yarı sonu itibariyle TBSL’de süre alan en genç oyuncumuz Gaziantep Basketbol takımımızdan Mehmet Göktaş (2004) olurken, TBSL’de süre alan en yaşlı oyuncumuz ise 1980 doğumlu Kaya Peker (Türk Telekom) oldu.

Mehmet Göktaş (Gaziantep Basketbol) 15 yaşına bile girmeden, 30 Aralık 2018 tarihinde oynanan İstanbul BBSK maçında 3:29 dakika süre alarak TBSL’ye adım atmış oldu. Daha önceki yazımda yeni TBF resmi web sitesinden çoğunlukla övgüyle bahseden bir yazı kaleme almıştım. Bununla beraberde özellikle acilen istatistikler alanıyla ilgili çok önemli çalışmaların yapılmasının gerekliliğinden de bahsetmiştim. Mesela Mehmet Göktaş, TBSL tarihindeki süre alan genç oyuncular arasında kaçıncı sıradadır? Maalesef bunu bile bilemiyoruz. Sadece tahmini olarak söyleyebilirim ki, Mehmet Göktaş TBSL’de süre alan en genç ilk 10-20 basketbolcu arasına girmiştir. Umarım asıl önemli olan, TBSL’de kalıcı olmayı da başarır ve çok başarılı bir kariyer yaşamı olur.

Geçen Sezona Göre İstatistiklerde Gelişmeler Var
TBSL’de bu sezonun ilk yarısında geçtiğimiz sezonun ilk yarısına göre, genç oyuncularımızın istatistiklerinde küçük de olsa gelişmelerin olduğunu görüyoruz. 2017-2018 sezonunun ilk yarısında süre alan 27 genç oyuncumuz varken, bu sezonun ilk yarısında bu sayı 26 olarak gerçekleşti. Bu sezonki genç oyuncu (1998+) istatistikleri, geçen sezonki genç oyuncu (1997+) istatistiklerine göre “Hücum Ribaundu (-%1,63)” ve “Top Kaybı (+%12,73)” alanlarında bir gerileme yaşanırken, istatistiklerin diğer alanlarında artışların sağlandığını görüyoruz.  

Genç oyuncularımızın bu sezon takım içinde aldıkları süre yüzdesi geçen sezona göre %6,92 artış sağlarken, bu artış; sayıda %1,38, savunma ribaundunda %22,82, toplam ribaundda %13,64, asistte %13,75 ve blokta %79,17 olarak gerçekleşti. İlerleyen süreçlerde genç oyuncularımızla ilgili istatistikî gelişimler ve takım içindeki sorumluluklarda daha iyi gelişmelerin olacağını ümit ediyorum.

Yabancı Oyuncuların Yaş Ortalaması Yerlilerden 3 Yaş Daha Fazla
Yabancı oyuncu sınırlamasına sıcak bakmayan çoğu kişinin ilk savunduğu düşünce “formayı koç değil, oyuncu alır” anlayışıdır. Ben bu düşüncenin pek de böyle olmadığına inanlardanım. Çünkü eğer sizin zihni kodlarınızda yerli oyuncu yetiştirilmesine katkıda bulunalım veya oyuncu gelişimini de önemseyelim anlayışı yoksa, yerli oyuncuya (özellikle de genç yerli oyuncuya) forma vermeye de niyetiniz yok demektir. Aslında yazılarımda hep dillendirdiğim basketbolumuzun bir felsefesi olması gerekiyor söylemi de başlı başına zihni kodlarımızın neye öncelikli olduğuyla ilgilidir. Yani niyetiniz varsa genç oyuncuya forma verir ve böylece de o genç oyuncunun gelişimini sağlamış olursunuz. Yok, siz genç oyuncunun formayı kapmasını beklerseniz kusura bakmayın ama biraz çok beklersiniz. Neden mi?

Çünkü, bu sezon ilk yarısı tamamlanan TBSL’de süre alan 224 oyuncunun 104’ü yabancı oyuncu (%46,43). Bu 104 yabancı oyuncunun da 64’ü ABD’li oyuncu (%61,54). İlk yarıda forma giyen 120 yerli oyuncumuzun yaş ortalaması 25,81 iken, 104 yabancı oyuncunun yaş ortalaması ise 28,75 olarak gerçekleşti. Kısacası bir yabancı oyuncu yerli bir oyuncudan ortalama olarak 3 yaş daha büyük ve dolayısıyla basketbol anlamında da daha tecrübeli.

Aranızda peki ama ne olmuş diyenler vardır. Siz düşünebiliyor musunuz basketbolda daha filizlenme aşamasında olan, hata yaptıkça gelişecek geliştikçe de büyüyecek bir yerli oyuncunun karşısına atletik ve tecrübeli bir ABD’li oyuncuyu koyuyorsunuz (sözleşme bedelini saymıyorum bile) daha sonra da o gençten formayı kapmasını istiyorsunuz. Bu çok ama çok zor bir şeydir. Yabancı oyuncular tam olarak basketbollarının olgunluk dönemlerinde geliyorlar, takımı yabancı oyuncuların üzerine kuruyorsunuz ve sonra da siz genç oyuncularınızdan bu yabancı oyunculardan formayı kapmasını bekliyorsunuz. Bence bu bekleyiş hem samimi değil, hem de gerçekleşmesi bir hayli zor bir durumdur. Örnekleri var mı, tabiî ki var ama çok nadir. Biz genç oyuncularımıza imkânı siz bulun demeden önce, onlara imkânlar vermeli ve buldukları şansları ne kadar verimli değerlendirdikleri üzerinde değerlendirmeler yapmalıyız. Bence, genç oyuncuya formayı sen kapmalısın şeklinde tek boyutlu bir mantık ile yaklaşmak, işin kolayına kaçma anlayışından öte bir şey değildir.

Her şey Türk basketbolu için. 

 

 

2018-2019 TAHİNCİOĞLU ERKEKLER BASKETBOL SÜPER LİGİ İLK YARISI SONUNDA
TAKIMLARDA SÜRE ALAN YERLİ OYUNCULARIMIZIN DOĞUM YILLARINA GÖRE DAĞILIMI
S
TAKIMLAR
YAŞ
ORT.
1980
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2004
TOPLAM
1
Adatıp Sakarya BB Basketbol
25,22
-
-
-
-
-
1
1
-
1
1
1
1
1
-
1
-
1
1
1
-
-
11
2
Pınar Karşıyaka
22,74
-
-
-
-
-
-
-
-
2
-
-
-
2
-
2
1
2
-
-
2
-
11
3
Anadolu Efes
23,53
-
-
-
-
-
-
-
1
1
1
-
1
-
1
-
-
-
2
-
2
-
9
4
Arel Üniv. Büyükçekmece Basketbol
24,83
-
-
-
-
-
-
1
-
1
-
1
2
1
-
1
-
-
2
-
-
-
9
5
Afyon Belediyespor
28,33
-
2
-
-
-
1
-
-
-
1
1
-
2
-
-
-
1
-
-
-
-
8
6
Banvit
21,17
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
3
1
1
3
-
-
-
8
7
Beşiktaş Sompo Japan
26,02
-
1
-
-
-
-
-
-
-
1
1
1
1
1
-
1
1
-
-
-
-
8
8
İstanbul BBSK
26,88
-
-
-
-
2
1
-
-
-
-
-
1
1
1
1
1
-
-
-
-
-
8
9
Türk Telekom
32,18
1
2
-
-
2
-
-
1
-
-
1
-
1
-
-
-
-
-
-
-
-
8
10
Bahçeşehir Koleji
31,62
-
1
1
-
-
3
-
1
-
-
1
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
7
11
Darüşşafaka Tekfen
24,66
-
-
-
-
-
1
-
-
-
-
1
-
-
3
1
-
1
-
-
-
-
7
12
Fenerbahçe Beko
27,08
-
2
-
-
-
-
1
-
1
-
-
-
-
-
-
1
-
-
1
1
-
7
13
Galatasaray
26,14
-
-
-
-
-
1
-
-
1
1
1
-
-
1
2
-
-
-
-
-
-
7
14
Tofaş
22,91
-
-
-
1
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1
1
1
-
2
1
-
-
7
15
Gaziantep Basketbol
26,16
-
-
-
1
-
1
-
-
-
-
2
-
-
-
1
-
-
-
-
-
1
6
GENEL TOPLAM
25,81
1
8
1
2
4
9
3
3
7
5
10
6
9
8
13
6
7
10
3
5
1
121
Açıklama:
1) Kerem Özkan (Adatıp Sakarya BB Basketbol ve Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol) ve Birkan Batuk (Anadolu Efes ve Pınar Karşıyaka) iki farklı takım forması giymişlerdir.
2) TBSL'de süre alan yabancı oyuncuların yaş ortalaması 28,75 olarak gerçekleşmiştir. Yabancı oyuncuların yaş ortalaması, yerli oyuncularımızın yaş ortalamasından 2,94 yıl daha fazladır.

 

 

2018-2019 TAHİNCİOĞLU ERKEKLER BASKETBOL SÜPER LİGİ'NDE GENÇ OYUNCULARIMIZIN İLK YARI İSTATİSTİKLERİ
VE 2017-2018 TAHİNCİOĞLU ERKEKLER BASKETBOL SÜPER LİGİ'NDE GENÇ OYUNCULARIMIZIN İLK YARI İSTATİSTİKLERİYLE KARŞILAŞTIRILMASI
İSTATİSTİK KATEGORİSİ
MAÇ
SÜRE
SAYI
SR
HR
TR
ASİST
TOP
ÇALMA
TOP
KAYBI
BLOK
FAUL
(+/-)
2018-2019 TBSL'DE GENÇ OYUNCULARIMIZIN (1998+)
İSTATİSTİK TOPLAMLARI
130
19:30:51
366
85
45
130
70
36
73
8
151
-167
2018-2019 TBSL'DE GENÇ OYUNCULARIMIZIN (1998+)
İSTATİSTİK ORTALAMALARI
09:00
2,82
0,65
0,35
1,00
0,54
0,28
0,56
0,06
1,16
-1,28
2018-2019 TBSL'DE GENÇ OYUNCULARIMIZIN İSTATİSTİKLERİNİN
GENEL TOPLAM İSTATİSTİKLERE ORANI (%)
6,18%
2,78%
2,21%
1,83%
2,42%
2,00%
1,82%
2,64%
3,01%
1,72%
3,86%
-
2017-2018 TBSL'DE GENÇ OYUNCULARIMIZIN (1997+)
İSTATİSTİK TOPLAMLARI
160
20:57:32
418
78
48
126
67
39
73
5
203
-
2017-2018 TBSL'DE GENÇ OYUNCULARIMIZIN (1997+)
İSTATİSTİK ORTALAMALARI
07:52
2,61
0,49
0,3
0,79
0,42
0,24
0,46
0,03
1,27
-
2017-2018 TBSL'DE GENÇ OYUNCULARIMIZIN İSTATİSTİKLERİNİN
GENEL TOPLAM İSTATİSTİKLERE ORANI (%)
6,69%
2,60%
2,18%
1,49%
2,46%
1,76%
1,60%
2,61%
2,67%
0,96%
4,26%
-
(2017-2018 TBSL) İLE (2018-2019 TBSL)
GENÇ YERLİ OYUNCU İSTATİSTİK DEĞİŞİMİ (%)
(-)
7,62%
(+)
6,92%
(+)
1,38%
(+)
22,82%
(-)
1,63%
(+)
13,64%
(+)
13,75%
(+)
1,15%
(+)
12,73%
(+)
79,17%
(-)
9,39%
-

 

 

2018-2019 TAHİNCİOĞLU ERKEKLER BASKETBOL SÜPER LİGİ'NDE GENÇ OYUNCULARIMIZIN İLK YARI İSTATİSTİKLERİ
(Bu tablo 1998 ve üstü doğumlu Türk oyuncuları kapsar)
S
OYUNCU
DOĞUM
TARİHİ
KULÜBÜ
MAÇ
SÜRE
SAYI
SR
HR
TR
ASİST
TOP
ÇALMA
TOP
KAYBI
BLOK
FAUL
(+/-)
1
Alp Karahan
20.07.1998
Adatıp Sakarya BB Basketbol
13
04:58:42
100
20
1
21
17
4
19
0
28
-89
00:22:59
7,69
1,54
0,08
1,62
1,31
0,31
1,46
0,00
2,15
-6,85
2
Şehmus Hazer
15.02.1999
Banvit
14
04:04:48
83
13
16
29
14
11
8
1
29
-8
00:17:29
5,93
0,93
1,14
2,07
1,00
0,79
0,57
0,07
2,07
-0,57
3
Ömer Utku Al
03.02.1998
Beşiktaş Sompo Japan
11
02:01:56
26
5
0
5
12
4
12
0
19
-27
00:11:05
2,36
0,45
0,00
0,45
1,09
0,36
1,09
0,00
1,73
-2,45
4
Ragıp Berke Atar
13.07.1999
Banvit
12
01:56:48
39
15
12
27
2
1
8
3
16
2
00:09:44
3,25
1,25
1,00
2,25
0,17
0,08
0,67
0,25
1,33
0,17
5
Muhaymin Mustafa
10.02.1999
Tofaş
11
01:14:44
17
7
3
10
3
1
6
0
12
 
00:06:48
1,55
0,64
0,27
0,91
0,27
0,09
0,55
0,00
1,09
0,00
6
Onuralp Bitim
31.03.1999
Anadolu Efes
6
00:58:20
24
6
3
9
5
3
4
3
8
-10
00:09:43
4,00
1,00
0,50
1,50
0,83
0,50
0,67
0,50
1,33
-1,67
7
Berke Aygündüz
26.08.1998
Pınar Karşıyaka
8
00:55:43
13
1
1
2
1
3
2
1
10
3
00:06:58
1,63
0,13
0,13
0,25
0,13
0,38
0,25
0,13
1,25
0,38
8
Efe Ergi Tırpancı
01.01.2000
Fenerbahçe Beko
5
00:39:39
15
2
3
5
6
2
4
0
7
-5
00:07:56
3,00
0,40
0,60
1,00
1,20
0,40
0,80
0,00
1,40
-1,00
9
Arda Erdoğan
17.09.1999
Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol
10
00:26:52
5
2
0
2
3
0
2
0
6
3
00:02:41
0,50
0,20
0,00
0,20
0,30
0,00
0,20
0,00
0,60
0,30
10
Ercan Osmani
04.08.1998
Banvit
4
00:24:41
8
1
2
3
1
1
3
0
4
7
00:06:10
2,00
0,25
0,50
0,75
0,25
0,25
0,75
0,00
1,00
1,75
11
Görkem Doğan
11.05.1998
Pınar Karşıyaka
4
00:15:58
1
2
0
2
0
0
2
0
6
-13
00:04:00
0,25
0,50
0,00
0,50
0,00
0,00
0,50
0,00
1,50
-3,25
12
Ömer Can İlyasoğlu
01.01.2001
Anadolu Efes
2
00:14:56
7
2
0
2
2
0
0
0
0
-4
00:07:28
3,50
1,00
0,00
1,00
1,00
0,00
0,00
0,00
0,00
-2,00
13
Sinan Sağlam
6.03.1998
Darüşşafaka Tekfen
4
00:12:10
2
2
0
2
1
0
1
0
0
-3
00:03:03
0,50
0,50
0,00
0,50
0,25
0,00
0,25
0,00
0,00
-0,75
14
Mustafa Kurtuldum
10.05.2001
Anadolu Efes
3
00:12:03
5
0
0
0
1
1
0
0
0
-12
00:04:01
1,67
0,00
0,00
0,00
0,33
0,33
0,00
0,00
0,00
-4,00
15
Yiğitcan Saybir
27.02.1999
Anadolu Efes
2
00:11:43
4
0
0
0
0
3
1
0
1
-1
00:05:51
2,00
0,00
0,00
0,00
0,00
1,50
0,50
0,00
0,50
-0,50
16
Mehmet Meriç
17.01.1999
Adatıp Sakarya BB Basketbol
5
00:11:35
5
1
1
2
0
1
0
0
1
-27
00:02:19
1,00
0,20
0,20
0,40
0,00
0,20
0,00
0,00
0,20
-5,40
17
Mert Konuk
02.04.2000
Tofaş
2
00:07:08
6
0
1
1
0
1
1
0
1
 
00:03:34
3,00
0,00
0,50
0,50
0,00
0,50
0,50
0,00
0,50
0,00
18
Hüseyin Çevirgen
29.08.2000
Adatıp Sakarya BB Basketbol
4
00:06:05
0
1
1
2
0
0
0
0
0
2
00:01:31
0,00
0,25
0,25
0,50
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,50
19
Safdar Çağan Aydın
31.10.1998
Afyon Belediyespor
2
00:04:55
2
0
0
0
1
0
0
0
0
-4
00:02:28
1,00
0,00
0,00
0,00
0,50
0,00
0,00
0,00
0,00
-2,00
20
Mehmet Göktaş
24.01.2004
Gaziantep Basketbol
1
00:03:29
0
0
0
0
0
0
0
0
2
 
00:03:29
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
2,00
0,00
21
İnanç Mert Hotamış
19.12.2001
Pınar Karşıyaka
1
00:01:58
0
0
0
0
0
0
0
0
0
7
00:01:58
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
7,00
22
Çağatay Özkan
09.07.2001
Pınar Karşıyaka
1
00:01:58
0
2
0
2
1
0
0
0
0
7
00:01:58
0,00
2,00
0,00
2,00
1,00
0,00
0,00
0,00
0,00
7,00
23
Emre Tanışan
19.05.1999
Tofaş
1
00:01:39
2
0
1
1
0
0
0
0
1
 
00:01:39
2,00
0,00
1,00
1,00
0,00
0,00
0,00
0,00
1,00
0,00
24
Ekrem Sancaklı
26.04.2001
Fenerbahçe Beko
1
00:01:34
2
1
0
1
0
0
0
0
0
7
00:01:34
2,00
1,00
0,00
1,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
7,00
25
Cengizhan İvedi
01.06.1999
Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol
2
00:01:23
0
2
0
2
0
0
0
0
0
-2
00:00:42
0,00
1,00
0,00
1,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
-1,00
26
Sedat Ali Karagülle
28.05.1999
Banvit
1
00:00:04
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
00:00:04
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00
0,00

Yorumlar Okunma: 2696