Olaj'ın yüzde 73 üçlüğü Karşıyaka'yı zorladı (Hüseyin Akbaş) - BasketFaul.com

Olaj'ın yüzde 73 üçlüğü Karşıyaka'yı zorladı (Hüseyin Akbaş)

23-01-19 22:19

İSTATİSTİK: 

FIBA EuropeCup 2.tur I grubu 4.hafta maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Szolnoki Olaj’ı konuk etti.Maçtan 102-95 Pınar Karşıyaka galip ayrıldı.

Pınar Karşıyaka maça Walker, Henry, Birkan, Marei ve İlkan ilk beşiyle başladı. Maçta ilk sayılar Birkan Batuk’tan geldi. Maç karşılıklı basketlerle başladı. Mücadelenin ilk beş dakikası 13-10 temsilcimizin üstünlüğünde geçildi. Temsilcimiz çeyreğin devamında savunmada sert oynadı ve hücumda da akan bir oyun ortaya koydu. Çeyrek Berk Uğurlu’nun son saniye üçlüğü ile 30-18 temsilcimizin üstünlüğünde sona erdi. Pınar Karşıyaka ilk çeyrek sonunda 5 üçlük isabeti bulmayı başardı.

İkinci çeyreğe Szolnoki Olaj 6 sayılık seriyle başladı. Pınar Karşıyaka bu seriye Egemen Güven’in basketleriyle cevap verdi. Takım olarak hücumda ve savunmada iyi bir oyun ortaya koyan Kaf-Kaf rakibinin farkı kapatmasına izin vermedi. Pınar Karşıyaka periyod genelinde boş adamı bulmakta zorlanmadı. Çeyreğin son bölümünde Pınar Karşıyaka savuma yaparken zorlandı. Savunmada rakibinin sayılarına engel olamadı. Pınar Karşıyaka soyunma odasına 52-47 üstünlükle gitti. İlk yarıda İlkan Karaman 10 sayı 6 ribaund ile öne çıkan isim oldu. Berk Uğurlu 8, Walker 7 sayı ile ilk yarıyı noktaladı. Pınar Karşıyaka’da ilk yarıda süre alan bütün oyuncular skor katkısı sağladı.

İkinci yarı da karşılıklı basketlerle başladı. Pınar Karşıyaka ilk yarıda savunmada oynadığı oyunu sürdüremeyince çeyreğin sonuna 2:54 kala fark 1 sayıya indi. Skor üretmekte oldukça zorlanan Pınar Karşıyaka istediği tempoyu bir türlü yakalayamadı. Chris Evans’ın 1:20 kala bulduğu üç sayılık isabetle fark Pınar Karşıyaka lehine döndü. Savunamada bir türlü toparlanamayan Karşıyaka rakibinin sayılar bulmasına engel olmakta oldukça zorlandı. Maçın son çeyreğine temsilcimizin 75-72’lik üstünlüğünde gidildi.

Top16 turu için mutlak galibiyet parolasıyla temsilcimiz son çeyreğe başladı. Macar temsilcisi çeyreğin hemen başında skoru eşitledi. Pınar Karşıyakalı oyuncular taraftarının desteğiyle 7 sayılık seri yakaladı. Berk ve Berke ikilisi savunmada takımını ateşlemeye çalışsa da istenilen savunma performansı bir türlü sahaya yansıtılamadı. Özellikle Olaj’ın üç sayılık isabetleri Pınar Karşıyaka’nın maçı erken koparmasına engel oldu. Maçın son bölümünde fark “tek topa” indi. 33 saniye kala Walker’ın bulduğu 3 sayılık isabetle fark yeniden temsilcimizin lehine döndü. Her iki ekipte de maç genelinde savunmalar ikinci planda kaldı. Pınar Karşıyaka savunmada zorlansa da etkili hücum performansıyla maçı 102-95 kazanmasını bildi. Pınar Karşıyaka’da 6 oyuncu çift haneli skor üretti. Walker 21 sayı asist ile oynarken, Chris Evans 19 sayılık katkı verdi. Assem Marei 15 sayı 12 ribaund ile yine double-double yapma başarısını gösterdi. İlkan 12, Henry 11 Berk 10 sayı ile oynadı. Maç genelinde Pınar Karşıyaka 13/34 (%38) üçlük isabeti bulurken rakip takım Olaj 16/22 (%72.7) isabet buldu.

Pınar Karşıyaka 4. maçında 3. galibiyetini almayı başardı.Yeni transfer Chris Evans Pınar Karşıyaka formasıyla ilk maçına çıktı.

Pınar Karşıyaka FIBA EuropeCup I grubu 5.hafta maçında 30 Ocak’ta Würzburg’a konuk olacak.
 

Yorumlar Okunma: 2852