Ormanspor mucizeyi zorladı, turu Beşiktaş geçti - BasketFaul.com

Ormanspor mucizeyi zorladı, turu Beşiktaş geçti

10-01-19 17:45

İSTATİSTİK: 

Kadınlar Eurocup play-off ikinci maçında Ormanspor'a konuk olan Beşiktaş, 21 farkla 80-59 mağlup olsa da 24 sayı farkı elinde tutarak Top 16'ya yükselmeyi başardı: 142-139

Karşılaşmaya fırtına gibi başlayan Ormanspor yakaladığı 16-2 seriyle Beşiktaş'a molayı aldırdı. Moladan Kelsey Mitchell'in sayılarıyla dönen Beşiktaş, derin bir nefes aldı. Ardından üç sayı çizgisinden arka arkaya üçlükleri kaydeden Beşiktaş maçın içinde kalmaya devam etti. Kalan dakikalarda da üstünlüğü elinde tutan Ormanspor ilk çeyreği 23-16 önde tamamladı. 

İkinci çeyreğe daha iyi başlayan Beşiktaş, kaydettiği kritik sayılarla farkın açılmasına izin vermedi. Ancak Copper ve Gardner ikilisinden boyalı alandan iyi yararlanan Ormanspor farkı yine istediği gibi çift hanelere çıkardı. İkinci çeyrek 38-24 Ormanspor üstünlüğüyle tamamlandı. 

Üçüncü çeyreğe karşılıklı boş atışlarla başladı. Çeyreğin ilk basketi ise 2 dakika sonra Ormanspor Ruzickova'dan geldi. Ormanspor mücadele ve hırsını bu çeyrekte de sahaya koysa da Beşiktaş, ilk maçtaki farklı galibiyetten gelen farkla sahadaki avantajını korumaya devam etti. Üçüncü çeyrek 56-38 Ormanspor üstünlüğüyle tamamlandı. 

Son çeyreğe Gardner ve Copper ikilisiyle içeriden etkili başlayan Ormanspor farkı 21'e kadar getirdi. Ancak Beşiktaş en kritik yerde Kelsey Mitchell'in üçlüğüyle cevap vermesini bildi. Ancak tüm mücadele ve galibiyet istediğini sahaya koymaya devam eden Ormanspor, 03:24 dakika kala Nilay Kartaltepe'nin üçlüğüyle skoru 72-48 getirerek 24 sayılık farkı yakalamayı başardı. Kalan dakikalarda heyecanın tavan yaptığı karşılaşmayı Ormanspor 80-59 kazansa da averaj üstünlüğü kaptırmayan Beşiktaş Top 16'ya yükselen taraf oldu.

Ormanspor'da Kahleah Copper 29 sayı, 8 ribaund, Rebekah Gardner 18 sayı, 9 ribaund, 6 asist ve Marie Ruzickova 16 sayı, 9 ribaundla galibiyette öne çıktılar. Beşiktaş da ise Kelsey Mtchell 23 sayı, 7 asist, Evelyn Akhator 15 sayı, 13 ribaundla öne çıktılar.

Yorumlar Okunma: 2514