Karşıyaka güle oynaya 107 attı - BasketFaul.com

Karşıyaka güle oynaya 107 attı

09-01-19 20:28

İSTATİSTİK: 

FIBA EuropeCup 2.tur I grubu 3.hafta maçında, Pınar Karşıyaka Prishtina ile karşılaştı. Pınar Karşıyaka baştan sona önde götürdüğü maçı 107-85’lik skorla galip kazandı.

Temsilcimiz mücadeleye Walker, Henry, Erdi, Marei, ve İlkan ilk beşiyle başladı. Maçta ilk sayılar Marei’den geldi. İlk beş dakika 16-11 Pınar Karşıyaka’nın üstünlüğünde geçildi. Hücumda Marei’nin önderliğinde kusursuz bir oyun ortaya koyan Koç Özhan Çıvgın’ın öğrencileri savunmada da rakibine göz açtırmadı. İlk çeyrek 29-20 Pınar Karşıyaka’nın önderliğinde son erdi. İlk çeyrekte Marei 12 sayı 5 ribaund ile yıldızlaşırken, İlkan Karaman 8 sayılık bir katkı sağladı.

Etkili hücum performansı ikinci çeyrekte de devam etti. Hücumda akan bir oyun ortaya koyan Kaf-Kaf rakibine tam anlamıyla ”kabusu” yaşattı. Kosova temsilcisi erken faul problemine girmesi nedeniyle savunmasını sertleştiremedi. Diğer yandan savunmada da etkili oyununu sürdürmeyi başaran Karşıyaka rakibine farkı kapatma şansı tanımadı. İlk yarı sonunda kusursuz bir hücum performansı sunan temsilcimiz soyunma odasına 54-42 önde gitti. İlk yarıda Marei 15 sayı 8 ribaund, Henry 11 sayı 5 asist, İlkan 8 sayı ve Erdi 7 sayılık bir skor katkısı sağladı.

Üçüncü çeyrekte de Karşıyaka fırtınası devam etti. Pınar Karşıyaka savunmada zaman zaman aksasa da etkili hücum performansıyla rakibinin maça dahil olmasına izin vermedi. Adam paylaşımını başarılı bir şekilde uygulayan Kaf-Kaf, hücumda boş adamı bulmakta zorlanmadı. Maçın son çeyreğine 76-63 temsilcimizin üstünlüğünde gidildi.

Pınar Karşıyaka açtığı farkın rahatlığı ile son çeyreğe başladı. Uzunlarının faul problemi nedeniyle savunmada sertliği arttıramayan Karşıyaka boyalı alanı savunmakta zorlandı. Hücumda ise sorunsuz bir şekilde atmaya devam etti. Kalitesini ve gücünü ilk saniyeden son saniyeye kadar kusursuz bir şekilde sahaya yansıtan Pınar Karşıyaka, maçtan 22 sayı farkla 107-85 galip ayrıldı. Bu sonuçla beraber I Grubu'ndaki 3. maçında 2.galibiyetini almayı başardı. Pınar Karşıyaka’da 5 sayı çift haneli skor üretti. Henry 22 sayı 11 asist ile “double-double” yaparken, Marei 21 sayı 12 ribaund ile “double-double” yaptı. İlkan Karaman 18 sayı, Erdi 16 sayı ve Berk 14 sayı ile galibiyete büyük katkı verdiler.

Pınar Karşıyaka’nın Avrupa Kupaları’nda ilk defa mücadele eden efsane kadrosunun oyuncuları maçta konuk edildi. 200.Avrupa Kupası maçına çıkan Pınar Karşıyaka, ilk Avrupa maçına çıkmış oyuncularına “teşekkür çiçeği” verdi.

Temsilcimiz 4.hafta maçında 23 Ocak’ta Szolnoki’yi konuk edecek.

Yorumlar Okunma: 2285

coil