Karşıyaka 2. tura deplasman galibiyetiyle başladı (Hüseyin Akbaş) - BasketFaul.com

Karşıyaka 2. tura deplasman galibiyetiyle başladı (Hüseyin Akbaş)

12-12-18 21:51

İSTATİSTİK:

FIBA Europecup 2.tur I grubu ilk maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka Szolnokı Olaj ile karşılaştı. Maçtan 70-74 Pınar Karşıyaka galip ayrıldı.

Pınar Karşıyaka maça Walker, Henry, Erdi, Marei ve İlkan  ilk beşiyle başladı. Maçta ilk sayılar Erdi’den geldi. İlk beş dakika ev sahibi ekibin 9-6’lık üstünlüğüyle geçildi. Pınar Karşıyaka zaman zaman düzenli oyun konusunda zorlansa da iyi bir ilk periyot performansı ortaya koydu. İlk çeyrek Chatman’ın son saniye üçlüğü ile 21-18 ev sahibi ekibin üstünlüğünde tamamlandı. İlk çeyrekte Marei’nin 4 sayı 4 ribauntlık performansı vardı.
 
İkinci çeyreğe Pınar Karşıyaka istediği gibi başlayamadı. Özellikle savunmada aksayan Kaf Kaf hücumda da şanssızdı. İsabeti bulmakta zorlanan Karşıyaka Marei’nin olağanüstü performansıyla maçtaki varlığını sürdürdü. Ev sahibinin son saniyedeki üç sayılık isabeti ile temsilcimiz soyunma odasına 47-38 geride gitti. Pınar Karşıyaka’da Marei ilk yarıya damgasını vurdu. 14 sayı 6 ribaunt ile oynayan Marei’ye Chatman 7 sayı ile eşlik etti. Pınar Karşıyaka ilk yarıda toplamda 17 ribaunt aldı. 
 
İkinci yarının başlamasıyla birlikte Karşıyaka kalitesini göstermeye başladı. Savunmada sertliği arttıran Kaf Kaf hücumda ritmini bulmayı başardı. Sek Henry’nin akan oyunda gösterdiği performansla beraber maça ortak olmasını bildi. Mücadeleci oyununu sahaya tam anlamıyla yansıtan Pınar Karşıyaka son çeyreğe 59-58 geride girdi.
 
Maçın son çeyreğinde heyecan tavan yaptı. Pınar Karşıyaka mücadeleci oyununu sürdürdü. Büyük bir karakter ortaya koyan Karşıyakalı basketbolcular son anlarda hata yapmadı. Pınar Karşıyaka zorlu Macaristan deplasmanından  70-74lük skorla galip ayrılmasını bildi.Sek Henry 22 sayı ile maçın en skoreri oldu.(5 Ribaunt,5 asist) Marei 20 sayı 9 ribaunt, İlkan 15 sayı 5 ribaunt ile oynadı.
 
I grubu 2.haftasında Pınar Karşıyaka evinde Würzburg’u ağırlayacak.

Yorumlar Okunma: 1928