Sakarya Avrupa'ya galibiyetle veda etti - BasketFaul.com

Sakarya Avrupa'ya galibiyetle veda etti

21-11-18 22:13

 İSTATİSTİK

FIBA Europe Cup’taki grup son maçında Adatıp Sakarya Büyükşehir, Romanya’nın CSM CSU Oradea takımını 84-68 yendi. Bir gün önce oynanan grubun diğer maçındaki sonuçla şansı kalmayan Sakarya BŞB, kenti takım sporlarında yaklaşık olarak 30 yıl aradan sonra iyi  temsil etti ancak küçük farkla turu geçemeyerek elendi. Mustafa Kırcalı 14 sayıyla Sakarya'nın en skorer oyuncusu oldu.

Adatıp Sakarya BŞB maça Douglas, Salumu, Uğur Dokuyan, Nnoko, Herndpn ilk beşi ile maça başladı. İlk basket Salumu'nun üçlüğünden geldi.Pota altından Nnoko ve Douglas'ın üçlüğü ile maçın ilk dakikasında Sakarya 8-0 öne geçti. Maçta ilk mola alındığında skor 10-0 temsilcimizin lehineydi. Rakibin ilk sayısı maçta 3.30 dakika geçtikten sonra geldi. Sakarya BŞB  ilk çeyrekte pota altında Nnoko, dış atışlarda da Douglas,Salumu ve Herndon ile bulduğu sayılarla farkı çift haneli sayılara kadar yükseltti. Romanya temsilcisinde Valeika pota altından bulduğu sayılarda ayakta kalan isimlerin başındaydı. İlk çeyrek 29-15 temsilcimiz lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğe oyun kurucu pozisyonunda Şafak Edge ile başladık. Wilbekin'de üçlük yağmuruna eşlik edince, Romanya temsilcisi karşısında farkı 17 sayıya kadar çıkardık. Nnoko gerek savunmada gerekse hücumda bu maçta da önemli katkılar verdi. Salumu ise hücumda da gösterdiği performansı savunmada da sezon boyunca olduğu gibi gösteremedi. Bu maçın Sakarya için en önemli kazanımını  genç oyuncu Mustafa Kırcalı oldu.Farkın bu çeyrekte 20 sayıya kadar çıkmasında Mustafa'nın  katkısı çok fazlaydı. Devre 50-34 sona erdi.

İlk yarıdaki iyi performansı sonucunda genç Mustafa Kırcalı üçüncü çeyreğe ilk beşte başladı. Selçuk Ernak böylece genç oyuncusunu ödüllendirmiş oldu. Romanya temsilcisinin uzunlarından peş peşe gelen sayılar sonunda fark 12'ye kadar düştü.(53-41). Douglas, Mustafa ve Salumu'nun basketleriyle fark tekrar açıldı (59-41).Çeyreğin sonunda Romanya temsilcisi peşpeşe üçlükler buldu ve son periyoda 69-53'lük skorla girildi.

Son çeyrekte  karşılıklı top kayıpları ve karşılıklı basketlerle fark 20'li sayılara yakın devam etti. Oradea'da Watson'dan gelen basketlerle fark 16'ya kadar indi.

Maçın yıldızın genç Mustafa'dan gelen basketlerle fark tekrar 20 sayıya kadar çıktı (78-58). Karşılaşma  84-68 sona erdi.

 

 

Yorumlar Okunma: 1700