Göktürk Ural: En önemlisi mutlu olduğum yerde oynamak - BasketFaul.com

Göktürk Ural: En önemlisi mutlu olduğum yerde oynamak

21-10-18 09:11
Bu hafta TBL çok özel yerli performanslarına sahne oldu ve bunların arasında en göz kamaştırıcı olan Göktürk Ural'a aitti. Edirne Belediyesi Edirnespor deplasmanda Finalspor'u uzatma sonunda mağlup ederken Göktürk 42 dakikada 34 sayı, 5'i hücum 10 ribaund, 6 asist, 4 top çalma ile birkaç maçlık istatistikleri aynı maça sıkıştırdı.

Göktürk, o dönemin koçu Ergin Ataman ile arasında yaşanan bir olaydan sonra sezon sonunda Galatasaray'dan ayrılmıştı. Ayrılma nedeni çok hoş olmasa da acaba Galatasarayda antrenman oyuncusu olmaktansa, oynadığı yerlerde bulunması daha mı iyi olmuştu? İşte yanıtı...

"Galatasaray'da kalsam çok uzun süre sabretmem gerekecekti. Bu da benim çok isteyeceğim bir durum değildi. Ben oynayınca mutlu oluyorum. Elbette çok iyi oyuncular arasında antrenman yapmanın da kazanımları var ama oynamadan oyuncu olunmuyor."

Göktürk'le yaptığımız röportajdan diğer pasajlar...
* Geçmiş dönemlerde yetişen büyük yerli oyuncular genelde iki yabancılı dönemin ürünleri. Şimdi ise Türkler'in, özellikle gençlerin işi çok zor. 19-20 yaşındayken atletik, kuvvetli, en genci 23-24 yaşında, deneyimli yabancılarla rekabete girmemiz bekleniyor. Bu mümkün değil. Türkleri bir kenara bırakın, böyle bir ortamda 19-20 yaşındaki Amerikalılar'ın dahi şansı yok.

* Herkes oynayabileceği yerde olmalı. Bu bakımdan bizim gibi oyuncular için TBL ideal bir ortam.

* Geleceğe dair hiçbir hayalim yok. Tek isteğim oynadığım takıma katkı vermek, sonrasında şartların beni sürüklediği yere gitmek, mutlu olduğum yer neresiyle orada oynamak. 

* Arkadaşlarımı oyuna sokmaya çalışırım, onlara destek olurum. Birebirde iyi olduğumu düşünüyorum, şutum ise averaj. Kötü yönüm ise konsantrasyonumun dağılması. Duygusalım ve bazen gereksiz yere kafamı takıyorum. 

* Türkiye Gençler Şampiyonası'nda Yenişehir maçında 45 sayı atmıştım ama TBL düzeyinde 34 sayıya daha önce yaklaşamamıştım.

* Finalspor maçında Alex çok pozisyon yarattı, dikkatler onun üzerindeydi, ben boş kaldım, isabetli oynadım.

* Aydın Üniversitesi, Sanat Yönetimi bölümünde okuyorum ama basketbol yüzünden çok iyi bir öğrenci olduğumu söyleyemem. Annemin fizyoretapist olması benim için büyük şans. Sakatlıklarda evimde tedavi oluyorum.

 

Yorumlar Okunma: 4741