Selçuk Ernak: Ömer Faruk geriye gitmiş - BasketFaul.com

Selçuk Ernak: Ömer Faruk geriye gitmiş

25-07-17 12:46
Ümit Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası'nda istediğimiz sonucu alamadı ve turnuvayı dokuzuncu bitirdi.

En çok konuşulan konuların başında Furkan Korkmaz'ın NBA Yaz Ligi'nde oynaması nedeniyle iki maç kaçırıp şampiyona başladıktan sonra kadroya katılması oldu. Furkan gibi bir değer Avrupa Şampiyonası'na gelmek için çok istekliyken hiç kimse onu dışarıda tutmayı düşünemez. Belki önemli maçlarda beklenen performansı yorgunluğu nedeniyle gösteremedi ama Furkan gelmemiş olsa bu defa da "Federasyon beceremedi." diyenler çıkabilirdi.

Takım olarak iyi oynayamadık ve özellikle oyun kurucu pozisyonunda aksayıp set hücumlarında skor üretmekte zorlandık. Koç Selçuk Ernak bu göreve aylar önce getirilmiş olsa, belki daha iyi bir sonuç alabilirdik. 

Koç Ernak'a genel olarak takımı ve özel olarak Ömer Faruk Yurtseven'i sorduk... İşte yanıtları...

* Daha iyi mücadele eden ve daha yırtıcı olabilen, belki daha az yetenekli takımlar iyi sonuçlar aldılar. Biz yırtıcılık anlamında istediğimiz noktaya gelemedik.
* Grubu ikinci bitirmemiz bizi şanssız bir kulvara sürükledi ve Almanya yenilgisi ile madalya şansımızı kaybettik.
* Önemli olan kaç oyuncuyu A Milli Takım'a verebileceğimiz ama görünen o ki her jenerasyon için bu sayı 1-2'yi geçmiyor.

* Ömer Faruk okulundaki koç değişikliğinden sonra fiziksel ve teknik olarak açığını kapatmak zorunda. Maalesef geçen sezon onu geriye götürmüş. İyi olan tarafı kendisinin de bunun farkında olması. Çalışmayı seven bir oyuncu olarak bir senede birkaç yılı kapatmak durumunda kalacak.  

Yorumlar Okunma: 8164