Türkoğlu'na zaman vermek zorundayız (Necip KAPANLI) - BasketFaul.com

Türkoğlu'na zaman vermek zorundayız (Necip KAPANLI)

03-01-17 12:34

 

Kulüplerin Avrupa başarılarını herşeyin üzerinde görenlerin dışındakiler Türk Basketbolu'nun geleceğine kaygıyla bakarken, yeni TBF'yi de duruma müdahale etmemekle suçluyorlar. Kaygı duyanların arasında biz de varız ama Türkoğlu ekibine zaman tanınması gerektiğini düşünüyoruz. En azından konuyla ilgili niyetleri bizleri ümitlendiriyor.

Geçmiş federasyon yetkililerinin büyük bir öngörüsüzlükle, "Aldığımız kararların ne sonuçlar getireceğini merakla bekliyoruz" söylemleri kulaklarımızdayken yeni TBF'den daha ne yaptığını bilen adımlar atmasını bekliyoruz. 

Türkiye'de anlayışlar yıllar öncesine göre çok değişti. Eskiden milli takımlar herşeyin üzerindeydi. Şimdi ise fanatikleşen taraftarlar için milli takımlar bir aylık bir meşgale ve onlar için asıl olan kulüp takımlarının ne yaptığı... Oynayanlar yabancı, antrenörler yabancı, yardımcı antrenörler yabancı, genel menajerler yabancı, kondisyonerler yabancı, fizyoterapistler yabancı... Türkler sadece izleyici olarak ya tribünde, ya da kenarda. Bundan rahatsızlık duymayanlar olabilir... Hatta rahatsızlık duyanları ırkçılıkla suçlayanlar da olabilir. Ancak bizim gibi düşünenler için milli takım hala herşeyin üzerinde. Kulüp takımlarının başarısı ise içindeki Türk oyuncularla çok daha değerli ve keyifli. 

Ayrıca bir an için Türk Basketbolu'ndan paranın çekildiğini düşünün ki, ekonomik gidişata göre böyle bir gelişme sürpriz olarak da görülmemeli... Elimizde ne kalmış olacak? Oyuncun kalmamış, antrenörün yok...

Milli takımlardan gelen Hidayet Türkoğlu ve ekibi durumun bizlerden çok farkında. Ancak onlar en doğru kararı arıyorlar. Bir yandan Türk basketbolcusu gelişecek, bir yandan kulüpler alınacak kararlardan çok etkilenmeyecek. Bakıldığı zaman büyük bir çelişki. Belki de en doğrusu kulüplere yeni uygulamalar konusunda bir-iki yıl kadar süre vermek.

Türk basketbolunun geleceği ile ilgili kararlar konusunda Türkoğlu'nu, "hadi çabuk" diye dürtmektense, alacakları "Global basketbol ile milli basketbol" arasındaki dengeyi sağlayacak sağlam kararlar almaları için zaman tanımak ve beklemek bizler açısından da en doğrusu olacak. 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 6252