Amca, biz n'olacağız? (Murat ÖZYER) - BasketFaul.com

Amca, biz n'olacağız? (Murat ÖZYER)

01-06-16 07:27

 

 

 

1. Geçen hafta itibari ile alt yapı Türkiye Şampiyonaları bitti.

 


Genç Kızlarda Galatasaray, Küçük Kızlarda Galatasaray ve Küçük Erkeklerde Anadolu Efes bu sezonu şampiyon olarak tamamladılar. TEBRİKLER.

Daha önce oynanan Şampiyonaların şampiyonlarını da hatırlatalım;

Genç Erkekler: Pınar Karşıyaka

Yıldız Kızlar: Beşiktaş

Yıldız Erkekler: Banvit
 

Gençler ligini bitirip 6 yabancılı sistemde kendilerine yer bulamayacak oyuncular soruyor; Amca Biz Nolacağız?

Yıldız takımda yaşı dolup genç takıma çıkan ama 2 sene sonra genç yaşı bitince neyle karşılacaklarını bilmeyen oyuncular soruyor; Amca Biz Nolacağız?

Küçük takım yaşı dolanlar nispeten daha rahat ama 4 sene sonra neyle karşılacaklarından emin değiller, haliyle onlarda aynı soruyu daha kısık sesle soruyorlar; Amca biz nolacağız?

2. Büyüklerimiz anlatıyor;

* Fenerbahçe’nin maçı kazanması için Dixon-Sloukas-Bogdanovic üçlüsünden mutlaka x sayı çıkarması lazım. Topu içeride uzunları ile buluşturup, rakip takım uzunlarını faul problemine sokmaları lazım.

* Galatasaray Odeabank’ın kazanması için dış oyuncularının toplam x sayı atması ve Lasme-Davis ikilisinin en az 35 dakika sahada kalması lazım. Takımca savunma ribaunduna odaklanmaları şart.

* İki kulüp arasında yaşanan gerginliği gören minik ve küçük takımda oynayan çocuklar soruyor; Amca Biz Nolacağız?

*** Futbol kendi kendini kodlayarak yok eden yeni nesil akıllı telefonlar gibi, ne hale geldiğini hep beraber yaşadık. Sponsorlar gitti, sadece devlet desteği ile ayakta durmaya çalışıyor. Seyirci sayısı ve gişe hasılatındaki düşüşü Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu anlatmıştı;

Düğün Dernek-2 filmi rakamları:

Seyirci: 5.978.000 Hasılat: 68.341.000 TL

Spor Toto Süper Ligi 2015- 2016 (ilk Yarı)

Seyirci: 1.182.800 Hasılat: 19.326.000 TL

(Bu arada İnfront’un Türkiye Genel Müdürü Sayın Uslu’dan ricam oranları değil karşılaştırmalı gerçek rakamları bizlerle paylaşması)
 
 

*** Futbol kendi kendini imha etmesi sporseverleri yeni ürün arayışına itti, basketbol zaten sevilen ve takip edilen ikinci branş olmasının sebebiyle belli bir kitleyi yanına çekmişti. Bir de yurt dışında alınan başarılı sonuçlar bu sayıya çarpan etkisi yaptı.

*** Son senelerde Basketbolumuzun içindeki olayların artmasının birçok sebebi olduğunu biliyoruz. Bu satırlarda sebepleri sıralayarak vaktinizi harcamak istiyorum. Eğer bir sınıfta çocuklar yaramazlık yaparsa önce sınıf öğretmeni sonra okul müdürü olayı çözer ve disiplini sağlar.

*** Yeni sezonla beraber Türkiye Basketbol Federasyonu her salonda ve her kulüp için aynı şekilde ve eşit uygulanacak disiplin kurallarını revize ederek belirlemeli. Daha da önemlisi bu kuralları en katı ama eşit şekilde uygulamalı.

*** Değişim şart! Lidersiz değişim kaosa götürür. Haydi Türkiye Basketbol Federasyonu ya liderlik yap, ya da bunu yapacak “Demir Leydi”yi bul!

Yoksa biz de sormaya devam ederiz; Amca Biz N'olacağız?
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 8917