Kunter neden Jerrels'ın yerine forvet alıyor? (Ricky Minard) - BasketFaul.com

Kunter neden Jerrels'ın yerine forvet alıyor? (Ricky Minard)

20-02-13 10:35

 

 

Beşiktaş, Curtis Jerrels ile sözleşmenin feshi için anlaşma masasına oturdu ve forvet Ricky Minard üzerinde yoğunlaştı. Siyah-Beyazlılar Khimki deplasmanına Rusya için vize alınmayan Curtis Jerrels'sız kadroyla gidecek. 

Antrenör Erman Kunter, Basketfaul'e yaptığı açıklamada Curtis Jerrels'ın kendilerine bazı maçlarda büyük katkı verdiğini, 3-4 maçın kazanılmasında önemli rol oynadığını  belirtti ve "Bizim için anahtar oyuncuydu ancak bir türlü istediğimiz formata girmeyince takımın ve arkadaşlarının gelişimini engellemeye başladı. Yine de bize büyük hizmetler verdiğini, çok yetenekli olduğunu söylemeliyim" dedi.

Kunter, otun kurucu pozisyonunu Can Akın ve Tutku Açık ile geçeceğini, her iki oyuncuya da güveninin tam olduğunu, Daniel Ewing ve Muratcan Güler'in de bu pozisyona yardım edeceğini söyledi ve Ricky Minard için şunları söyledi:
"David Hawkins benzeri bir oyuncu. Sert, penetresi, post-up'ı olan, iki sahada da etkili olan Ricky Minard'ın işi bugün bitebilir. Tutku ve Can'ın önünü açmanın da doğru olacağı görüşündeyim"

Kunter, Türkiye Ligi'nin Avrupa'nın belki de en pahalı ligi olduğunu ancak genel olarak harcanan paraların oynanan basketbolla paralellil göstermediğini öne sürerek "Ligimizde bu oyuncularda çok daha kaliteli basketbol izlemeliydik. Basketbol, bütçelerin geriside kaldı. Ligi kaçıncı sırada bitireceğimizi ise çok önemsemiyorum çünkü yenemeyeceğimiz takım olmadığını görüyorum. Yeter ki sonlarını iyi oynayalım" yorumunu yaptı.

 

Yorumlar Okunma: 4213