Marinkovic Fener'i yıktı! - BasketFaul.com

Marinkovic Fener'i yıktı!

31-03-23 23:50

İSTATİSTİK;
Fenerbahçe kendi için çok önemli maçta Baskonia'ya 92-69 yenildi. İkinci yarıda Baskonia 54-25 gibi bir skor yakalayınca yenilgi de kaçınılmaz oldu. Bu sonuç ve yakın sıralardaki her takımın kazanmasıyla 5. sıradan girip Monaco hesapları yapan Fenerbahçe bir anda play-off'u tehlikeye atmış oldu. Vanja Marinkovic 35 sayıyla açık farkla kariyer rekorunu kırdı. Fenerbahçe son iki maçında eğer galibiyet alamazsa play-off'un dışında kalacak. (Kalan maçları Anadolu Efes, Kızılyıldız-deplasman)

Maça yüksek tempoda girildi. Baskonia istediği basketbolu dikte etti ama temsilcimiz çok iyi cevap verdi. Dorsey ilk beşte çıksa da verim veremedi ve yerini Edwards'a bıraktı. Maçın gidişatını değiştiren olay Edwards'ın girişi oldu. Müthiş oynayan Edwards oyunun tüm gidişatını değiştirdi. Savunmaların ikinci planda olduğu ilk çeyrek sonunda 27-25 üstünlüğümüz bulunuyordu.

İkinci çeyrek ilk çeyreğin tam aksine savunma çeyreği oldu. Rakibin top dolaşımını çok iyi durdurunca hem oyun hem skor üstünlüğü bizdeydi. Edwards yine çeyreği domine ederken Tarık Biberovic de büyük katkı sağladı. Devrenin son kısmında da kontrolü hiç kaybetmeyince ilk devreyi 44-38 önde tamamladık.
 
İkinci yarıya da iyi bşaladık. Calathes'in savunmadaki ekstra katkısıyla oyunu kontrol ettik. Hakemlerin şüpheli iki kararı sonrası salon karıştı. Sürekli itiraz eden Baskonia benchi ve taraftarları adeta zorla takımı ayağa kaldırdı. Çeyreğin ortasında Biberovic kritik bir üçlük sokarak nefes aldırdı. Bir anda hücumda stop edince her şey değişti. Marinkovic önderliğinde 15-3 seri yakalayan Baskonia son çeyreğe gidilirken 61-58 öndeydi. 
 
Son çeyreğe de iyi başlayan taraf Baskonia aldı. Rüzgarı arkasına alan ve taraftarının desteğiyle iyice coşan Baskonia farkı giderek açmaya başladı. Kariyer maçını oynayan Marinkovic üst üste zorlu isabetler bulunca fark çift hanelere ulaştı. Panik yapıp bir türlü oyuna geri döenemeyince maç koptu. Marinkovic'in şahsi şovunu izlediğimiz son bölümün ardından Baskonia karşılaşmadan 92-69 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1518