NCAA'de sıra F4'te... - BasketFaul.com

NCAA'de sıra F4'te...

31-03-23 15:32
NCAA March Madness'da hafta başında çeyrek final eşleşmeleri sonuçlandı ve son 4'e kalan takımlar belli oldu. Kuşkusuz turnuvanın en büyük sürprizini Doğu bölgesi'nden turnuvaya katılan ve ilk turdan sonrasını görmesi beklenmeyen Florida Atlantic yaptı ve tarihinde ilk kez yarı finale kalma başarısı gösterdi. 

Florida Atlantic'in yanı sıra yarı finalde yer alan diğer takımlar Miami, San Diego State ve Uconn bölgelerinde ilk üç sırada yer almıyor. Miami Orta Batı Bölgesi'nden 5.sırada, San Diego State Güney bölgesi'nden 5.sırada ve Uconn ise Batı Bölgesi'nden 4.sırada turnuvaya dahil olmuştu.

Yarı final eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

Florida Atlantic (9) - San Diego State (5)
Florida Atlantic sürprize imza atıp buralara gelirken kuşkusuz takımı sırtlayan iki isim vardı. Biri pota altındaki 2.16'lık Rus dev Vladislav Goldin diğeri ise guard Alijah Martin oldu. Bu ikili Florida Atlantic'in finale ulaşması adına yine iyi bir oyun ortaya koymaya çalışacak. Özellikle Goldin uzun boy ve güçlü fiziği ile boyalı alanda Florida Atlantic'in en büyük silahı olacak. San Diego State ise çeyrek finalde zorlu bir Creighton eşleşmesinden son bölümde guardı Darrion Trammell'in serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla yarı finale ulaştı. San Diego State maçın favorisi durumunda ve yine forvetleri Matt Bradley ve Lamont Butler'ın katkıları önem taşıyacak.

Miami (5) - Uconn (4)
Miami son 16 turunda Houston'ı elerken oyun kurucusu Nijel Pack'in yüzdeli dış şut performansıyla bulduğu 26 sayıyla çeyrek finale ulaşmıştı. Çeyrek finalde ise takımın bir diğer önemli guardı Jordan Miller sahneye çıktı ve attığı 27 sayı ile Miami'yi Texas karşısında yarı finale taşıyan isim oldu. Miami'de Nijel Pack-Jordan Miller ikilisinin yanına draft olması beklenen diğer guard Isaiah Wong'u izlemek çok büyük bir keyif ve bu üçlünün hücum gücü her takıma karşı büyük bir silah. Yine bu üçlünün performansı Miami'nin Uconn karşısında en büyük kozu olacaktır. Uconn ise bu bölüme kadar çok disiplinli basketbol oynayarak geldi ve yarı finalde Gonzaga'yı adeta bozguna uğratarak 28 sayı farkla galip geldiler. Çeyrek finalde Arkansas karşısında da benzer bir performansla 23 sayı fark atarak kazanmışlardı. Uconn'da öne çıkan isimler ise yine bir başka draft potansiyeli olan Adama Sanogo ve Jordan Hawkins. Sanogo boyalı alanda rakiplerin kabusu olurken Hawkins ise yay gerisinden rakiplere hasar vermekle meşgul. Özellikle iki takımın kısaları arasındaki düelloyu izlemek bu maç özelinde büyük bir keyfe sahne olacak gibi duruyor.

Houston'ın ev sahipliği yapacağı dörtlü finalde yarı final karşılaşmaları pazar sabaha karşı oynanacak. Final mücadelesi ise 4 Nisan Salı günü sabaha karşı 4.20'de oynanacak ve 2023 March Madness şampiyonu belli olacak. 

Yarı Final Maçları'nın Başlangıç Saatleri:
2 Nisan Pazar
Florida Atlantic (9) - San Diego State (5) / 01.09

Florida Atlantic (9) - San Diego State (5) / 03.49 

Yorumlar Okunma: 711