Orda bir takım var uzakta... - BasketFaul.com

Orda bir takım var uzakta...

31-03-23 09:45
EBBL'de sezon bu hafta sonu başlıyor... Bazı takımların sadece 6 maç oynayıp kapatacağı sezona, "Başlıyor" demek, ya da bu mini turnuvaya "Lig" demek ne kadar doğru... Ayrı bir yaz konusu...
Dikkat çeken takımların arasında, belki de başında Iğdır Basketbol geliyor... Türkiye'nin batısında takım kurmak daha kolaydır, oyuncular ailelerine yakın olmak ister. Iğdır gibi uzak bir kentte takım kurmak ise meşakkatlidir... Ancak organizasyonun arkasında Fenerbahçe Kadın Takımı'nın da sponsoru olan Alagöz Holding ve kente altyapısıyla birlikte basketbolu getirmek isteyen misyoner yöneticiler olunca zorluklar aşılmış, lig başlarken üzerinde çok konuşulan ciddi bir takım yaratılmış... Şampiyon olmak için kurulan kadro elbette geçmişte TB2L ve TBL'de oynamış oyunculardan kurulmuş ancak kulübü tanımak için konuştuğumuz yetkililerin Iğdırlı gençlerden, 2.07 m boyundaki 2006 doğumlu çocuktan söz etmesi konuya ayrı bir boyut kazandırıyor... Hayırlı olsun...

Iğdır Basketbol'u tanımak için sözü yöneticilerden Erol Turan'a bırakalım... 

"Iğdır’da son yıllarda futbola yapılan büyük yatırımlar sonucu spor kültürünün oluşmaya başlaması başka branşların da önünü açmış oldu. Bu doğrultuda Iğdır Basketbol Kulübü olarak da Bölgesel Ligden başlayarak basketbol kültürünü bu şehirde oluşturmak istiyoruz. Tabii ki ilerisi için farklı hedefler var fakat öncelikle bu ligin heyecanını şehrin yaşaması lazım. Eğer şehir bu sporu benimserse ilerisi için büyük hedefler konulabilir. Bu anlamda bu projenin de uzun soluklu olmasını istiyoruz. 
İkinci ligden önemli takviyeler yaptık. Bir kaç önemli oyuncuyu daha kadroya katarak transferi kapatacağız. Maçlarımızı yeni yapılan 1000 kişilik Kazım Karabekir Spor Salonunda oynayacağız. Antrenörlerimiz şehre önceden gelerek burada taramalar yaptı ve bir kaç Iğdırlı genç çocuğu da A Takım kadrosuna aldık. Yetenekli fakat üzerine düşülmesi gereken çocuklar. Altyapı anlamında daha büyük taramalar ve atılımlar yapıp A Takım’a oyuncu kazandırmak istiyoruz. Tek dileğimiz bu projenin uzun soluklu olması. Bölgesel ligin kısa bir sürede olması ve organizasyonun yeni olması nedeniyle bazı aksaklıklar olabiliyor fakat bunları da olabildiğince kısa sürede çözmeye çalışıyoruz."

Yapılacak bazı eklemeler dışında Iğdır Basketbol'un kadrosu şöyle...

STAFF: Yiğit Aşırım (Takım Menajeri), Olcay Özkundilli (Baş Antrenör), Ersan Özseven (Yardımcı Antrenör), Anıl Keleş (Kondisyoner) 
KADRO: Kaan Göğüş (Rino Seramik), Berk Çavdar (Aykanat), Çağdaş Kayabaşı (Beylikdüzü), Bartuğ Altıparmak (Büyük Anadolu), Burak Türsen (Sarayspor) 

Yorumlar Okunma: 2129