Salonlar öncelikli olarak sporun olmalı - BasketFaul.com

Salonlar öncelikli olarak sporun olmalı

30-03-23 12:04
Avrupa'nın uygar ülkelerinde siyası partiler, devlet başkanlığı veya devlet kurumlarının bir etkinliğini salonda yapması gerekse salonun bağlı bulunduğu kuruluşa yazı yazılır... Salonu yöneten kuruluş takvime bakar, uygunsa verir... Değilse, örneğin aynı tarihte daha önce planlanmış bir spor etkinliğine tahsis edilmişse ret cevabı gönderilir... Konu tartışmaya açık değildir... Kimse de, "Bize bu yapılır mı?" diye düşünmez ve doğal karşılar.

Ama bizim gibi ülkelerde sistem farklı çalışır... Emir büyük yerden gelmişse, salon sahibinin (özellikle federasyonlar) "Hayır" deme ihtimali yoktur. Konu tartışmaya açık değildir... Buna karşılık aynı tarihte maçı olanlara "Başınızın çaresine bakın." denir. 

Geçmişte bunun çok örneğini yaşadık. Maç tarihleri değişti, ya da bir gün önce takımlara antrenman saati verilemedi... 

Eurocup Şampiyonu olarak Euroleague'e çıkmayı hayal eden Türk Telekom 12 Nisan'da Ankara'da Brescia ile eleme maçı oynayacak, kazanan yoluna devam edecek. Ama Ankara Arena aynı tarihte başka bir etkinliğe tahsis edildi... Cumhurbaşkanlığı'nın düzenlediği bir toplantıya... Yarın birçok parti de büyük olasılıkla seçim öncesi salonlarda toplantı düzenlemek isteyecek ve basketbolun takvimi veya maçların oynanacağı yerler değişecek.

Türk Telekom daha önce olduğu gibi, Arena'yı kaptırdığı gün ya Mamak Salonu'na gidecek, ya da maçın tarihinin değişmesi için uğraşacak...

Bırakın salonlar öncelikli olarak sporun olsun... Oraları kullanmak isteyenler kim olursa olsun... 

Yorumlar Okunma: 1698