Uzatma periyodu oynatılmadı, yanlışlıkla kupa verildi - BasketFaul.com

Uzatma periyodu oynatılmadı, yanlışlıkla kupa verildi

23-03-23 13:08
Adana U18 Erkekler Kategorisi'nde hakemlerin yaptığı hataya, il temsilciliği de katıldı, uzatma oynanması gerekirken berabere biten maçın ardından şampiyon ilan edilen Sertaşspor'a birincilik kupası verildi. Sertaş'ın rakibi Seyhan Belediye Çukurova Üniversitesi'nin TBF'ye yaptığı itirazdan sonra uzatma periyodunun oynanmasına karar verildi.

İki devreli lig usulü ile oynanan, yani beraberliğe yer olamayan ligde birinciliği etkileyecek maç 63-63 berabere bitti. Hakemler uzatma periyodu oynatmaları gerekirken maçın beraberlikle sona erdiğini onayladı, Seyhan Belediye Çukurova Üniversitesi'ne karşı ilk yarı maçını 86-80 kazanan Sertaş Spor'a şampiyonluk kupasını Adana Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Cintimar verdi. 

Uzatma periyodu oynanması için yaptığı itiraz değerlendirilmeyen Seyhan Belediye Çukurova Üniversitesi konuyu TBF'ye iletti. Bu başvurudan sonra karşılaşmanın kaldığı yerden uzatma periyodu ile devam edilmesine karar verildi.

İki takım Cuma günü 63-63 beraberlikte kalan maça uzatma periyodu ile devam edecek, Sertaş kazanır veya en fazla 5 farkla kaybederse kupayı bu defa gerçek sahibi olarak kaldıracak, Seyhan Belediye Çukurova Üniversitesi en az 6 farkla galip gelirse Adana Şampiyonu olacak. 

Yorumlar Okunma: 2909