Can Sevim: Sıfırdan yeni sistem - BasketFaul.com

Can Sevim: Sıfırdan yeni sistem

22-03-23 15:22
Fatih ŞEKER
AYOS Konyaspor’un yeni koçu Can Sevim, sıfırdan bir sistem kuracaklarını kaydederken, ligde kalmak adına ellerinden gelenin daha fazlasını yapmaları gerektiğinin farkında olduğunu söyledi.

Can Sevim’in ilk açıklaması şu şekilde: 

* Yeni dönem Konyaspor camiasına hayırlı olur umarım. Tek hedefimiz var, o da ligde kalmak. Bunun içinde elimizden gelenin fazlasını yapmamız gerektiğinin farkındayız. İyi bir oyuncu grubumuz var. Çok kaliteli oyunculardan kurulmuş bir takım. Evet, bazı şanssızlıklar yaşanmış, istenmeyen sonuçlar alınmış ama bu takım burada olmayı hak etmiyor. 

* Yeniden sıfırdan bir sistem kuruyoruz şimdi. Hücumda savunmada her şeyi değiştiriyoruz. Sistemin oturması biraz zaman alabilir ama oyuncular çok kariyerli ve iyi oyuncular. O yüzden bu dönemi daha kısa sürede geçebileceğimizi inanıyorum açıkçası. Sistem yerleştikçe de her geçen gün daha iyiye gideceğiz. Çok bir vaktimiz yok bunu gerçekleştirmek için. O yüzden önümüzdeki ilk maç Anadolu Efes karşısında olacak. Savaşarak, elimizden gelenin en iyisini yaparak kazanmaya çalışarak başlamamız lazım her şeye. 

* 13 yıl önce de Konya’da çalışmıştım. O yüzden Konya taraftarını çok iyi bilen bir antrenörüm. Burada olmaları ve bizi desteklemeleri gerektiğinin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Umarım aynı heyecanı onlarda bizimle yaşarlar. Burada her geçen gün artan bir kalabalıkla bizi desteklemeye devam ederler. Savaşan bir takım olacağız, kesinlikle mücadeleden kaçmayacağız. Bunu sahada göstereceğimize inanıyorum. 

Yorumlar Okunma: 1456