Nigel Hayes Kusursuz Oynadı, Fenerbahçe Kazandı - BasketFaul.com

Nigel Hayes Kusursuz Oynadı, Fenerbahçe Kazandı

18-03-23 22:53

İSTATİSTİK

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde derbi mücadelesinde Fenerbahçe Beşiktaş'ı sahasında konuk etti ve karşılaşmadan 95-80 galip ayrıldı.
Fenerbahçe maça Şehmus-Wilbekin-Tarık-Hayes-Jekiri beşi ile başlarken Beşiktaş maça Cartwright-Freeman-Usher-Burakcan-Egemen beşi ile başladı.

Fenerbahçe maça iyi başlayan taraf oldu. Özellikle alçak postta Nigel Hayes Beşiktaş'ın tüm savunma planlarını alt üst etti ve hem boyalı alandan hem de yay gerisinden çok yüzdeli atarak ilk çeyrek Fenerbahçe'yi sırtladı. Beşiktaş uzun oyuncularından katkı alamazken Cartwright'ın direksiyonda olmasıyla skora tutunmaya çalıştı. Yüksek skorlu geçen ilk çeyreği Fenerbahçe 25-17 önde kapadı.

İkinci çeyrekte Fenerbahçe'nin üstünlüğü devam etti. Carsen Edwards Nigel Hayes'in bıraktığı yerden devam etti ve çok hızlı bulduğu 5 sayı ile Fenerbahçe'yi rahatlattı. Rotasyona giden Beşiktaş Isaiah Whitehead ile skor bulmaya çalışsa da ana skoreri Freeman'ın oyuna dahil olamaması Beşiktaş'ı zorladı. Bir bölümden sonra Milicic'in alan savunması tercihi Fenerbahçe'yi durdurdu. Alan savunmasına karşı Fenerbahçe bulduğu boş atışları değerlendiremedi ve ribaundu net alan Beşiktaş Cartwright ile tempoyu artırarak farkı 4 sayıya kadar çekti (35-31). Bubölümde Allerik Freeman'ın da devreye girmesi ile Beşiktaş rahatlasa da Fenerbahçe çeyreğin son bölümünde tekrar kontrolü ele aldı ve devreye 46-38 önde girerken Nigel Hayes ilk devrede 23 sayı kaydetti. 

Üçüncü çeyrek dengeli başladı. Beşiktaş yine Cartwright önderliğinde skor bulurken Fenerbahçe boyalı alanı kullanarak Nigel Hayes önderliğinde kontrolü elinde tuttu. Beşiktaş Cartwright'ın kenara geldiği bölümde oyunda dağılmadı ve Usher'ın etkili oyunu ile Fenerbahçe'yi takip etti. Fenerbahçe Beşiktaş'ın yay gerisinden performansına cevap verince fark 6-10 sayı bandına sıkıştı. Son çeyreğe 72-64 Fenerbahçe üstünlüğü ile girildi.

Son çeyreğe Beşiktaş Freeman'ın çizgiden bulduğu iki sayıyla başladı ve farkı 6'ya çekti (72-66). Fenerbahçe kararlı oyunundan vazgeçmedi ve Beşiktaş'ın her atağına cevap vermeyi başardı ve çeyreğin ikinci yarısına girerken Beşiktaş'ın direncini düşürerek farkı 20 sayılara yaklaştırdı ve maçı 95-80 kazanarak rahat bir galibiyet elde etti.

Yorumlar Okunma: 1258