Adem Bona yılın çaylağı! - BasketFaul.com

Adem Bona yılın çaylağı!

17-03-23 18:55

Adem Bona okulunun bulunduğu Pac-12 konferansında ilk yılını geçiren oyuncular arasında en değerli oyuncu seçildi. Dağıtılan 6 ödülün 3 tanesi UCLA oyuncularına giderken Jaylen Clark yılın savunma oyuncusu seçilirken Jaime Jaquez Jr yılın oyuncusu seçildi.

Adem Bona'nın kazandığı prestijli ödülü daha önce kazanan oyuncular arasında Gary Payton, Jason Kidd, Mike Bibby, Shareef Abdur-Rahim, Baron Davis, Jordan Farmar, Kevin Love, Aaron Gordon, Jaylen Brown, Deandre Ayton, Luguentz Dort ve Evan Mobley gibi NBA oyuncuları bulunuyor.

Adem Bona sezonu lig genelinde şut yüzdesinde ikinci sırada bitirirken blok ortalamasında da beşinci olmayı başardı. İlk yılını yaşayanlar arasında ise blok, şut yüzdesi ve ribaund ortalamasında lider oldu. Beklentileri tam karşılayamasa da Adem Bona neler yapabileceğini şimdiden gösterdi. Fakat Adem Bona tam Mart Çılgınlığı öncesi sakatlanınca takımının ilk tur maçında forma giyemedi. Yine de UCLA ilk turu geçti ve ikinci turda Adem Bona'nın forma giyebileceği konuşuluyor.

Yasin Yıldırım'ın notu: Adem Bona elimizdeki uzunlara pek benzemeyen bir oyuncu. Çok yüksek bir oyun motoru var ayrıca harika bir atletizmi ile çok iyi zamanlamaları var. Özellikle hücum noktasında eksiklikleri var ve UCLA'in sezon boyu hücum düzenleri buna hiç yardımcı olmadı. Kolej basketbolunda var olan ilginç hiyerarşi geleneği yüzünden top eline yeterince değmedi ve aslında bizim bildiğimiz hücumda da fark yaratabilen Adem Bona'yı yeterince gösteremedi. Sezon öncesi milli takımlar direktörü Haluk Yıldırım ile yaptığımız sohbette sezon sonunda ilk 20 içinde olacağına dair bir bahse girmiştim ve şu an kaybettiğimi kendisine bir yemek sözüm olduğunu söylemek isterim. Ama beni kurtarabilecek olan şey Adem Bona'nın bir sezon daha kolejde kalabilme ihtimali. Çok sayıda sürprizle başlayan Mart Çılgınlığında gelebilecek olası bir şampiyonluk ve kendini kanıtlayabileceği iki üç maç Adem Bona'nın şu an bulunduğu kötü draft yerini yukarıya çıkarabilir. Ne olursa olsun Adem Bona'nın yazın düzenlenecek Olimpiyat ön elemelerinde kadroda olacağını ümit ediyorum.
 

Yorumlar Okunma: 1556