Önal: Hedef yarı final - BasketFaul.com

Önal: Hedef yarı final

17-03-23 13:01
Gelişim Koleji, altı sezondur mücadele ettiği Basketbol Gençler Ligi'nde normal sezonu bu sezon üçüncü sırada bitirip en iyi derecesini elde ederken Coach Efe Can Önal, bunun bir süreç yönetimi olduğunu vurguladı."
Süreçleri satın alamıyorsunuz, inşa etmeniz gerekir" diyen Önal, "Hemen hemen tüm sporcularımız, bu seviyede ilk kez ciddi süreler almasına rağmen çok iyi iş çıkarıyorlar, daha da iyi olacaklar çünkü aç kalmayı başarabiliyorlar. Bazı oyuncularımız ön planda gibi gözükse de kolektif bir çaba ile her maç farklı isimlerden de katkı alarak mücadele ediyoruz. Bu da sezon başı hayal ettiklerimizi, sahaya yansıttığımızı gösteriyor" dedi. 

Yoğun bir süreci geride bıraktıklarını ifade eden Önal, "BGL’nin yanı sıra İzmir Büyükler Ligi ve İzmir Liselerarası müsabakalarında 30’dan fazla maç yapıp iki şampiyonluk kazandık. Yüksek pozisyon sayısı ve teşebbüs ile oynamaya devam ettiğimiz bu süreçte BGL’nin en skorer üçüncü takımı olduk. Altıncı sezonu oynanan Basketbol Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji olarak ilk tur gruplarını ilk kez üçüncü sırada tamamladık. Bunlar sonuç olarak bizi mutlu etti. Ligin en genç teknik ekibi olarak, Süper Lig altyapılarının olduğu bir ligde, çeyrek finale direkt kalıp bir sonraki sezondaki yerimizi garantiledik. Çeyrek finalde ise ülkemizin önemli eğitim markalarından Darüşşafaka ile eşleştik. BGL’de daha önce iki kez çeyrek finale kaldık ama yukarısını görmemiştik. Umarım bu sefer daha iyisini yapıp yar finale kalırız. Okulumuz ve kulübümüz için çok önemli bir seri olduğunu düşünüyorum. Rakibimiz Darüşşafaka’ya ve değerli koçu Hüsnü Eser’e başarılar diliyorum." diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 993