Larkin sosyal medyada Ataman'ı eleştiriyor - BasketFaul.com

Larkin sosyal medyada Ataman'ı eleştiriyor

17-03-23 11:54
Anadolu Efes'in Partizan'a kaybettiği maçtan sonra twitter üzerinden taraftarlarla tartışmaya giren Shane Larkin sert yanıtlar verirken, aldığı süreden de şikayetçi olarak üstü kapalı şekilde koçu Ergin Ataman'ı eleştirdi.

Bir taraftarın kendisiyle ilgili yorumuna “Sezonun en önemli maçı ve 22 dakika oynuyorum. Son üç dakikada da maç kopmuştu. Bu yüzden çeneni kapa aptal.” diyerek tartışmaya başlayan Larkin daha sonra kendisine destek olarak atılan ve neden daha çok oynamadığı sorgulanan bir taraftar tweetine “Ben de bilmiyorum. Tamamen takımı düşünüyorum. Sadece kazanmak istiyorum fakat bu durumu aklım almıyor.” yanıtıyla Ataman'ı işaret etti.

Larkin bir başka eleştiriyi ise şöyle yanıtladı: “40 dakika oynamalıydım’ mı dedim? Hayır. Sadece takımı düşündüğümü söyledim ama sezonun en kritik maçında sadece 22 dakika oynadığım için hayalkırıklığı yaşıyorum. Bir oyuncu sahada olmak istemezse bu bir problemdir. Sahada olmak istemek suç mu? Sanmıyorum.” 

Larkin’in artı-eksi istatistikleri takımın en kötülerindendi. Sahada kaldığı 22 dakikada Efes 13 sayı fark yerken takımda sadece üç oyuncunun daha kötü artı-eksi istatistiği vardı: Pleiss (-16), Clyburn (-18), M’Baye (-25).

Larkin daha sonra şu twiti attı:
“Takım arkadaşlarımdan biri -19’du ve 38 dakika oynadı. İstatistiğimi düzeltmek için şans verilseydi muhtemelen düzeltirdim. Büyük maçlarda büyük oyuncularınızı oynatmanız gerekiyor.”

Bir taraftarın aldığı maaşı hatırlatması üzerine üzerine ise Larkin'den şu yanıt geldi: 
“Bu parayı kazanıyorum, bu yüzden sahada olmam lazım. Eğer sahada olmazsam hiçbir şey yapamam. Gözlerinizi açın ve neler olduğunu iyice anlayın.” 

LARKIN'IN SON 3 SEZONKİ İSTATİSTİKLERİ
2020-21: 15.08 sayı, 2.3 ribaund, 4.1 asist
2021-22: 14.69 sayı, 2.9 ribaund, 5.2 asist
2022-23: 12.08 sayı, 2.4 ribaund, 4.5 asist

Basketfaul'un notu: Ünlü kişilerin kendilerini eleştirenlerle sosyal medya üzerinde laf yarışına girmeleri doğru değil. Özellikle vatandaşlık almasından sonra Efes'in sözleşmesinde ciddi artışlar yaptığını biliyoruz. Dolayısıyla insanlar ondan en iyi performanslar bekliyor. Kötü günlerde de takımın en önemli oyuncularının merkeze alınması son derece doğal. Ama burada önemli olan Larkin'in nasıl oynadığından çok  aile içinde tartışılması gereken konuları sosyal medya üzerinden paylaşmasıdır. Kapıları kapatıp koçunla tartışabilirsin... Kendini haklı çıkarmak için bu tartışmayı herkesin önünde yaptığın zaman, aile kurallarına uymamış olursun. Tezlerinde haklı olsan bile bu davranış doğru değil... Tıpkı Ataman'ın yenilgilerden sonra oyuncularını insanların önüne attığı gibi...

Yorumlar Okunma: 2760