Pistiolis: Pilimiz bitti - BasketFaul.com

Pistiolis: Pilimiz bitti

16-03-23 04:19
AEK yenilgisinden sonra Galatasaray baş antrenörü Andreas Pistiolis ve AEK koçu Ilias Kantzouris basın toplantısında konuştu.

Koç Pistiolis açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
“İlk olarak AEK’i tebrik ederim, bizden daha iyi oynadılar. Maçın sonunda pilimizin bittiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Fikstürümüz çok yoğundu ve rotasyonumuz dardı, maçın sonunda AEK’in fizikselliğiyle eşleşebilecek gücümüz yoktu. Rakibimiz bugün çok fiziksel oynadı. Maçın sonunda bizden daha güçlü kaldılar. Son anlarda bacaklarda başlayan problemler zihnimize de sıçradı, maçın büyük bölümünde yansıttığımız maç planını yansıtamadık. AEK için Strelnieks önemli rol oynadı, istatistikleri etkisini yansıtmıyor. Vlado Jankovic de savunmada çok iyiydi, planlarımızı bozdu. Onlar için bunlar önemliydi. Takımıma gelecek olursam: Tekrar bir araya gelmeli ve mücadele etmeye devam etmeliyiz çünkü hala çok maçımız var, yolumuz uzun.” 

Koç Kantzouris ise şu cümleleri kurdu:

“Sezonun başından beri başımıza gelenleri, içinde bulunduğumuz durumu düşünürsek büyük bir iş başardığımızı düşünüyorum. Başlangıçta kura çekildiğinde kimse bize inanmıyordu. Çok güçlü takımlara karşı çok güçlü gruplarda oynadık. Rakiplerimizin bütçeleri daha yüksekti, çok fazla sakatlık yaşadık. TOFAŞ maçında neredeyse yedi oyuncuyla oynamıştık fakat oyuncularımın karakteri sayesinde hayatta kalmayı başardık. Onlarla, başardıklarıyla gerçekten gurur duyuyorum. Elimizde kim varsa sonuna kadar savaşacağız.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1059