Telekom, Gran Canaria'ya kaybetti - BasketFaul.com

Telekom, Gran Canaria'ya kaybetti

16-03-23 01:22

İSTATİSTİK

Eurocup 16. haftasındaki liderlik maçında Türk Telekom, Gran Canaria deplasmanından 79-89 mağlubiyetle ayrıldı. Telekom'da Jerian Grant 23 sayı, Tyrique Jones 20 sayıyla öne çıkarlarken. Gran Canaria da ise John Shurna 20 sayı, Ferran Bassas 15 sayıyla karşılaşmayı tamamlayarak galibiyetin en etkili isimleri oldular.

Dengeli başlayan karşılaşmada ilk 5 dakika 11-11 eşitlikle geçildi. Yayın gerisinden üst üste isabet bulan Gran Canaria üstünlüğü eline aldı (17-11). Jerian Grant'la Telekom boyalı alanda etkili olsa da yayın gerisinden yüzdeli oynamayı sürdüren Gran Canaria farkı çift haneye çıkardı ve çeyreği 28-18 ile tamamladı.

İkinci çeyreğe Gran Canaria 7-0 ile başladı. Ferran Bassas ile bu dakikalarda da yayın gerisinden de ritm yakalayan ev sahibi farkı açmayı sürdürdü. Hücumda bu dakikalarda sıkışan Telekom, rakibinin yakaladığı ritm karşısında zorlandı. İkinci çeyreği temsilcimiz 34-51 geride noktaladı.

Üçüncü çeyrekte istediği oyunu ortaya koyan Telekom hem pota altında hem üç sayı çizgisinden üst üste bulduğu sayılarla skoru 51-57 taşıdı. Aleksander Balcerowski ile cevap veren Gran Canaria farkın erimesine izin vermedi.. Üçüncü çeyrek 69-60 Gran Canaria üstünlüğüyle geçildi.
 
Son çeyreğe Jerian Grant ve Tyrique Jones ile temsilcimiz iyi başlasa da Gran Canaria yayın gerisinden yakaladığı ritmle bir kez daha durdurmasını bildi. John Shurna'nın 7 sayılık katkısıyla Gran Canaria farkı da tekrar çift haneye çıkardı. Karşılaşmadan temsilcimiz Türk Telekom 79-89 mağlubiyetle ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1557