Telekom'dan buruk galibiyet! (Jones sakatlandı) - BasketFaul.com

Telekom'dan buruk galibiyet! (Jones sakatlandı)

10-03-23 20:31

İSTATİSTİK
Türk Telekom iki takım için de çok kritik mücadelede deplasmanda Konyaspor'u 84-75 yenmeyi başardı. Maçın son çeyreğinde Tyrique Jones çok şanssız bir sakatlık geçirdi. Maç içinde dönemsel şekilde Telekom oyunu domine ederken ilk yarı topu müthiş paylaştılar. Tyrique Jones maç boyu müthiş oynarken sakatlanıp çıkana kadar 20 sayı 13 ribaundluk performans gösterdi. Telekom tam 28 asist yaparak hücumdaki keskinliğini gösterdi. Jarrell Eddie 6 üçlük isabetiyle 20 sayı üretmeyi başardı.


İlk çeyrek tempolu ve yüksek skorlu geçti. İki tarafın da hücumda iyi gözükmesi üzeirne hücum ribaundlarını da zorlamasıyla skor yukarı taşındı. Tyrique Jones müthiş smaçlarıyla gözlerimizi okşarken Schilling de iyi performans gösterdi. İlk çeyrek sonunda 22-20 Telekom üstünlüğü vardı.

İkinci çeyreğe 9-0 girdi Konyaspor ve molayı aldırdı. Telekom müthiş geri dönüp tüm kontrolü eline aldı. 26-4'lük seriyle çeyreği bitiren Telekom özellikle kısa beşe döndüğünde topu müthiş çevirip sürekli boş atışlar buldu. Dış atışlarda zaman zaman zorlansalar da skor bir anda fırladı. Devre sonunda 48-33 Türk Telekom üstünlüğü bulunuyordu.

Üçüncü çeyrekte çok daha iyi bir Konyaspor izledik. Hem rakibini iyi savunan hem de dış atışlar bulan Konyaspor farkı eritmeye başladı. Fark 4 sayıya kadar inse de son çeyreğe 62-55 Türk Telekom önde gitti. 
 
Son çeyrekte Telekom tecrübesini ortaya koyup oyunu kontorlü altına aldı. Farkı çift hanelerde tutmaya devam eden Ankara temsilcisi istediği oyunu sergiledi. Konyaspor farklı beşlerle özellikle kısa beşlerle rakibi zorlasa da Eddie'ye destek bulamayınca fark kapanmadı. Tyrique Jones'un sakatlığı sonrası iki takımın da konsantrasyonu düştü. Karşılaşmadan Türk Telekom 84-75 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1267