Kocaeli'nden çok 'net' galibiyet - BasketFaul.com

Kocaeli'nden çok 'net' galibiyet

10-03-23 20:00

İSTATİSTİK

Misli.com TBL 20. hafta açılış maçında Kocaeli BŞB Kağıtspor, lk dakikalardan itibaren üstünlüğü eline aldığı Sigortam.net deplasmanında 26 farkla sahadan galibiyetle ayrıldı (100-74).

Karşılaşmaya uzunlarının sayılarıyla başlayan Sigortam.net devamında Akın Kandemir'in üçlüğüyle skor üstünlüğünü eline aldı (7-3). Kocaeli, Desure Buie ve Nick Banyard ikilisiyle oyunda tempoyu yukarı çekmeye başladı. Bu dakikalarda üst üste hücumlardan eli boş dönen Sigortam.net farkın açılmasını önleyemedi. İlk çeyrek 28-14 Kocaeli'nin üstünlüğüyle geçildi.


İkinci çeyreğe Umut Geçen'le Sigortam.net hücumda iyi başlasa yüksek farkı eritmekte zorlandı. Buie ve Banyard ikilisinden bu çeyrekte de iyi yararlanan Kocaeli oyun ritmini rakibine kaptırmadı ve farkı açmaya devam etti. İkinci çeyreği de 58-31 ile Kocaeli farklı geçti 

Sigortam.net üçüncü çeyreğe 8-0 ile başladı. Hücumdaki problemlerini çözmeye başlayan ev sahibi ekip uzunlarından bu dakikalarda skora önemli katkılar aldı. Ancak açtığı büyük farkı kolay kolay bırakmak istemeyen Kocaeli ilk dakikaları suskun geçirse de devamında Mert Ulutaş'ın basket-faulüyle tekrar ritmi eline almasını bildi. Üçüncü çeyrek 73-48 Kocaeli'nin üstünlüğüyle noktalandı.

Son çeyreğe Kocaeli üçlüklerle başladı. Sigortam.net, Stimac'la bu dakikalarda etkili olsa da açılan farkı eritemedi. Çeyreğin ikinci yarısı ev sahibi tüm oyun ritmini kaybett ve karşılaşmanın galibi 100-74 Kocaeli BŞB Kağıtspor oldu.

Öne çıkanlar..
Sigortam.net: Vladimir Stimac 31 sayı 11 ribaund, Umut Geçen 10 sayı 5 asist 3 ribaund 1 top çalma
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Desure Buie 29 sayı 13 asist 4 ribaund 1 top çalma, Nick Banyard 26 sayı 9 ribaund

Yorumlar Okunma: 1086