Antrenörler Birliği'nden Ataman'a yapılan küfürlere kınama - BasketFaul.com

Antrenörler Birliği'nden Ataman'a yapılan küfürlere kınama

10-03-23 17:03
Euroleague Antrenörler Birliği, Kızılyıldız maçı sırasında taraftarların Anadolu Efes Koçu Ataman’a koro halinde dakikalarca yaptığı küfürlü tezahüratı kınadı.

Açıklama şöyle:

“EuroLeague Koçlar Birliği, kıtanın dört bir yanındaki taraftarların sporumuzu benzersiz kıldığının farkında. Bununla birlikte, taraftarlar da dahil olmak üzere tüm basketbol paydaşları, bu çağda, oyuna dahil olan herkese saygı göstermenin çok önemli olduğunu anlamalıdır.

Hakaretin hiçbir türlüsü bu spora ait değildir. Belgrad’da üyemiz Ergin Ataman’a ve başka salonlarda diğer üyelere karşı yapılanlar hiçbir koşulda kabul edilemez olmalıdır. Kaunas’ta hakemlere veya birden fazla arenada EuroLeague yönetimine karşı yapılan hakaretler de aynı şekilde kabul edilemez.

Bu, tüm üyelerimizin duruşunu yansıtan; oyuncular, hakemler ve hatta ligin kendisi de dahil olmak üzere oyunun bir parçası olan herkese uzanan katı bir tutumdur. On yıllardır bu tür taraftar davranışlarını kabul edilebilir bulan zihniyetin ve spor kültürünün tamamen farkındayız ve değişim zamanının geldiğini kuvvetle hissediyoruz.” 

Yorumlar Okunma: 875