Balıkesir son çeyrekte kopardı - BasketFaul.com

Balıkesir son çeyrekte kopardı

05-02-23 18:10

İSTATİSTİK

Misli.com TBL 18. haftasında Balıkesir BŞB, son bölümde farkı açtığı karşılaşmadan 85-74 galibiyetle ayrıldı. Balıkesir 9. galibiyetini alırken Gemlik ise 4 galibiyette kalarak düşme hattında kalmaya devam etti.

Gemlik 8-0 ile karşılaşmaya başladı. Kahlil Dukes ile hücumda istediği tempoyu yakalamaya başlayan Balıkesir hızla farkı eritmeye başladı. Boyalı alanı çok etkili kullanan Gemlik ilk çeyreği 25-20 önde bitirdi.

İkinci çeyrekte Gemlik, topu üst üste Devante Foster ile içerde buluşturarak sayıya gitti. Berke Aygündüz'ün 6-0 sekansıyla Balıkesir son bölümde farkı tek topa çekti (40-42). Ancak üstünlüğü Gemlik bırakmadı ve son hücumdan Ege Demir'in basketiyle dönerek çeyreği 44-40 ile önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe 9-2 ile başlayan Balıkesir üstünlüğü de eline aldı (49-46). Geçiş hücumlarından sayıyla dönen Gemlik, mola dönüşü tekrar üstünlüğü eline aldı. Merthan Mutlu ve Berke Aygündüz ikilsiyle etkili olan Balıkesir çekişme geçen çeyreği 59-56 önde noktaladı.

Çekişmenin gittikçe arttığı son çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Bu dakikalarda savunmada rakibi karşısında daha etkili olan Balıkesir basit top kayıplarını sayıya çevirerek farkı açtı. Son bölümde farkın çift hanelere kadar çıktığı karşılaşmanın galibi 85-74 skorla Balıkesir oldu.

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 893