Efes kritik maçı kazandı! - BasketFaul.com

Efes kritik maçı kazandı!

01-02-23 22:06

İSTATİSTİK
Efes evinde Zalgirisî sonlarda biraz zorlansa da 80-70 yenmeyi başardı. Micic hariç dış atışlarda çok zorlanan temsilcimiz maçın sonunda rakibe müthiş bir yumruk vurarak neden şampiyon olduğunu hatırlattı. Clyburn sezonun en iyi oyunlarından birini oynarken Zalgiris aslında istediği oyunu oynadı, maçı da ortaya getirdi ama sonunu getiremedi.
Maça tutuk başladık. Hücumda Dunston hariç kimse gününde olmaınca skor üretmekte zorlandık. Neyse ki savunma iyi olunca skor dengede gitti. Kısır geçen çeyrekte üçlük isabeti de bulamayınca 16-16'lık eşitlikle ikinci çeyreğe gidildi. 

İkinci çeyrekte savunmada rakibi çok iyi durdurduk. Hücum ribaundlarından verdiğimiz fırsatlar olmasa  Zalgiris'in bu periyodda çift hanelere çıkması bile soru işaretiydi. Efes üç 3 üçlük bulunca fark çift hanelere geldi. Devre sonunda 38-28 üstünlüğümüz bulunuyordu.

Üçüncü çeyrekte daha iyi bir Zalgiris izledik. Çeyrek başındaki serilerini molayla durdururken çeyreğin devamında haklı bir nedenden itiraz eden ergin Ataman teknik faul aldı. Micic ve Larkin'in ağırlığını koymasıyla yeniden farkı açmaya başladık. Çeyrek sonundaki şanssız isabetle son çeyreğe 55-49 önde gittik.
Son çeyrekte zaman zaman oyunun kontrolünü yitirdik. Şok baskılara cevap vermekte zorlanırken bol bol da dış atışa imkan verdik. Sonlarda krize dahi girdik ama önce Micic'in üçlüğü ardından Larkin'in turnikesi ve en sonunda Clyburn'ün top çalma sonrası poster smacıyla farkı çeyrek başına döndürdük. Pastaya çileği ise Beaubois'nın iki turnikesi koydu. Karşılaşmadan 80-70 galip ayrılmayı başardık.
Öne çıkanlar...
Anadolu Efes: Shane Larkin 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Will Clybut-rk 19 sayı, 7 ribaund, 5 asist, Vasilije Micic 11 sayı (3/4 üçlük), 5 asist, 1 ribaund, Bryant Dunston 12 sayı, 5 ribaund, 2 asist
Zalgiris: Ignas Brazdeikis 25 sayı (4/5 üçlük), 3 ribaund, 3 asist, Edgaras Ulanovas 15 sayı, 3 ribaund, 2 asist
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1424