Bursaspor İtalya'dan çıkamadı - BasketFaul.com

Bursaspor İtalya'dan çıkamadı

06-12-22 23:36

İSTATİSTİK

Bursaspor, Venedik deplasmanında Uana Reyer Venice takımına yenilmekten 78-65 kurtulamadı. Thornwell'den sakatlığı yüzünden faydalanamayan temsilcimiz maç boyu rakibin ribaundlarına engel olamayınca yenilgi kaçınılmaz oldu. Onur Alp Bitim yine müthiş savaşırken kısa oyuncularımızdan istediğimiz katkıyı bir türlü alamayınca galibiyetten uzak kaldık. Reyer'de eski Bursasporlu Allerik Freeman 5 sayıyla etkisiz oyun sergiledi.

Maç dengede başladı. taraftarının desteği ve hücum ribbaundlarıyla etkili olan rakibimize karşı oyunda kalmayı başardık. Fark iki taraf lehine de pek açılmazken çeyreğin sonunda Onur Alp'in üçlüğü elimizi rahatlattı. İlk çeyrek sonunda 20-18 Reyer üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci çeyrek iki takım da yeteneklerini kaybetmiş gibi hücum etti. Bir türlü organize olamayan iki takım her baskete gol gibi sevindi. Bol sertlik ile geçen çeyreğin sonunda biraz ritm yakalansa da skor çok güdük kaldı. Devre sonunda Ömer Utku Al'ın kendi sahasından bulduğu üçlük süre dolduğu için geçersiz sayıldı ve devre arasına Reyer 34-31 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte rakibin hücum kapakları açıldı. Sürekli kolay atış bulan kaçırdığında da hücum ribaundlarını alan İtalyan temsilcisi farkı açmaya başladı. Dış atışların yanı sıra hızlı hücumlar da gelince fark tehlikeli noktalara ulaştı. İlk yarının tamamında 34 sayı atan Reyer tam 29 sayı bulduğu çeyreğin sonunda son çeyreğe 63-48 önde gitti.
Son çeyreğin başında çaktırmadan geri dönmeye çalışan temsilcimizde yine dümende Onuralp Bitim vardı. 10-3'lük başlangıç gelse de devamı bir türlü gelmedi. Hücum ribaundlarını yine domine eden Reyer faullerle de bol bol çizgiye geldi. Karşılaşmadan Reyer Venezia 78-65 galip ayrıldı.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1285