Almanya'dan 10 yıllık kalkınma planı - BasketFaul.com

Almanya'dan 10 yıllık kalkınma planı

05-12-22 13:29
Almanya'da basketbol için yeni bir dönemin ilk adımları atılıyor. 10 yıllık bir gelişim planı hazırlayan Alman basketbol yöneticileri 2032 yılı sonunda Almanya'nın basketbolda en büyük aktörlerinden biri olabilmesi için çok detaylı bir eylem planı hazırladı. "Triple-double" ismi verilen projede ilk hedef sürdürülebilirlik ve bunu gelirleri arttırarak sağlamak gibi gözüküyor. 18 takımın temsilcisinin katılımıyla yapılan toplantıda yeni proje büyük çoğunluk tarafından kabul edildi. 10 yıl içinde peyderpey sağlanacak ilerlemelerin özellikle küçük takımlar için bir miktar zorlayıcı olabileceği de belirtildi.

Üç temel konu olarak kulüp bütçelerinin ikiye katlanarak 2032 yılında 200 milyon Euroya ulaşması, TV ve dijital platformlarda iletişimin güçlendirilerek özellikle sosyal medyada ilginin iki katına çıkarılması ve sportif başarıların özellikle uluslararası organizasyonlarda artırılarak BBL'nin tanınırlığının iki katına çıkarılması hedefleniyor.

Şu anda 3 milyon euro olan minimum bütçenin 6 milyon Euroya her iki yılda bir 500 bin euro artırılarak ulaştırılması hedefleniyor. Salon kapasitelerinin mevcutta bulunan 3 bin kişiden 4.500 kişiye çıkarılması ama bunun nüfusla bağıntılı olarak sağlanması ve her 100 bin nüfus için yüzde 1 seyirci kapasitesi sağlanması bekleniyor. Örneğin 750 bin nüfuslu bir şehirde 7.500 seyirci kapasitesinin sağlanması bekleniyor.

NBA'de olduğu gibi play-in sisteminin getirilmesi 1-6 takımların doğrudan play-off yapıp 7-10 arası takımların play-in ile son iki bileti alması kuralı getirildi.

Yeni bir medya kuruluşu ile anlaşılarak dijital olarak da talebin arttırılması bekleniyor.

İlkokullarda basketbolun yaygınlaştırılması için 15.000 ilkokulda basketbolun oynanmasını 10 yıl içinde sağlamak için gerekli desteğin verileceği açıklandı. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1498