Şutu olmayan Arca'dan ceza kesen Arca'ya - BasketFaul.com

Şutu olmayan Arca'dan ceza kesen Arca'ya

03-12-22 17:06
Arca Tülüoğlu gençlerin gelişimi için süre alması gerektiğini kanıtlayanların başında geliyor. Karşıyaka'da oturarak kaybettiği zamanı geçen sezon TBL'de Bornova Belediyesi Karşıyaka'da telafi eden genç oyuncu, performansının ödülünü Merkezefendi Belediyesi ile imzalayarak aldı ancak buraya gelmeden önce de koç Zafer Aktaş'tan kendisine süre veceği konusunda ikna oldu.
Arca Tülüoğlu oynayarak gelişmenin dışında eksik yönlerini geliştirmek konusunda da genç oyunculara örnek oluşturuyor. Bir zamanlar rakip koçların "Şutunu bırakın, penetresine dikkat edin" dediği Arca Tülüoğlu şimdi üç sayı bölgesinden cezalar kesiyor. Son kestiği ceza ise Beşiktaş açısından ağır oldu ve Merkezefendi kaybetti gözüyle bakılan karşılaşmada Arca Tülüoğlu'nun üçlüğü ile galip geldi.

Arca'nın şutunu düzeltmesinde çok fazla çalışmasının rolü var ama bir diğer faktör ise yakın zamana kadar reddettiği lensi kullanmaya başlamış olması. Bir göz 1.25, diğer 2.75 iken Arca lensleri taktıktan sonra çembere daha güvenli bakmaya başladı. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1218