Telekom Başkanı Kıraç: Bu takım yenilmeyi kabul etmiyor - BasketFaul.com

Telekom Başkanı Kıraç: Bu takım yenilmeyi kabul etmiyor

27-11-22 21:09
Türk Telekom Başkanı Yusuf Kıraç, takımlarının son dönemde aldığı başarılı sonuçları değerlendirdi. Tüm kupalara talip olduklarını belirten Kıraç, 10 maçtır yenilmediklerini hatırlattı.
Gelecek haftalarda ligde TOFAŞ ve Fenerbahçe Beko, ULEB Avrupa Kupası'nda da Yunan temsilcisi Promitheas Patras ve İspanyol takımı Gran Canaria ile karşılaşacaklarını anımsatan Kıraç, "Bu zorlu maçlardan galibiyetler çıkararak Türk Telekom'un gücünü göstermek istiyoruz." ifadesini kullandı.
Kıraç, yönetimin ve antrenör ekibinin birlikte çalışmasının, bir bütün olmasının başarıyı da beraberinde getirdiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Tempolu, yenilgiyi kabul etmeyen bir takım kurduk. Erdem Can tutkulu bir başantrenör ve basketbolla yaşıyor. Takıma dokunuşlarından, oyuncuların performanslarını yükseltmesinden çok memnunuz. Teknik, taktik bilgisi çok üst seviyede. Genç, dinamik tutkulu bir ekibimiz var. Bu kadar basketbolla yaşayan insanların bir arada olmasını önemsiyoruz. Takımımız geri düşse de mücadele ediyoruz. Gerek yerli oyuncularımız gerekse yabancı oyuncularımız takım olmanın gerekliliğini yerine getiriyorlar. Takım oyununu ve mücadele gücünü üst düzeyde tutuyoruz. Oyuncularımız göze hoş gelen bir basketbol sergiliyor. Bu da yönetim olarak bizim arzu ettiğimiz, ısrarla vurguladığımız bir anlayışın ürünü."
"Şu anki mücadeleden çok memnunum"
Uzun bir maratona girdiklerine dikkati çeken Kıraç, "Biz her maça galibiyet parolasıyla çıkıyoruz. Ancak gerçekleri de göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Mağlup olduğumuz maçlar da olacak. Şu anki mücadeleden çok memnunum, mağlup olduğumuz zaman dahi terinin son damlasına kadar mücadele eden bir oyuncu grubuyla çalışmak çok kıymetli." ifadelerini kullandı.
Yusuf Kıraç, Türk Telekom markasının sporu her zaman desteklediği belirterek, şunları kaydetti:

"Türk Telekom markası basketbolla özdeşleştiği için burada kuracağımız sistemle basketbol sporunun gelecek nesillere yayılmasına da katkı sağlamak da istiyoruz. Türk Telekom'un basketbola verdiği destekle Basketbol Süper Ligi'nde ve Avrupa'da başarılı olmak istiyoruz. Bu sezon ULEB Avrupa Kupası'nı kazanıp önümüzdeki sezon Avrupa Ligi'nde yer alma potansiyelimiz var. Yönetim olarak hedefimiz elbette ki en tepesi. Ankaralı basketbol severlere bu başarıyı yaşatabiliriz. Türk Telekom ailesinin kurumsal kültürünün desteğini arkamızda hissetmek çok kıymetli." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 895