Gençoğlu: Oyun kalitemize yakışmayacak hatalar yapıyoruz - BasketFaul.com

Gençoğlu: Oyun kalitemize yakışmayacak hatalar yapıyoruz

23-11-22 18:58
Fatih Şeker
Son 3 maçını kaybeden AYOS Konyaspor’da koç Engin Gençoğlu, oyun kalitesine yakışmayacak hatalar yaptıklarını belirterek, Aliağa Petkim maçını kazanmaları gerektiğini söyledi. 

Engin Gençoğlu’nun açıklamaları şu şekilde: 

* 3 maçlık yenilgi var. Bunların iki tanesi son topta kaybettiğimiz şanssız maçlar. Anadolu Efes maçında uzun süre maçın içindeydik. Hatta çoğu zaman önde götürdüğümüz bir maçtı. Ama 3 maçın genel özetini yaparsak basit ve oynadığımız oyun kalitemize yakışmayacak hatalar yapıyoruz. Bu bizi üzüyor. Ancak herkesten aldığımız övgü, takımın sahada duruşu, topu paylaşması ve mücadelemizden dolayı da mutluyuz. 3 maçın sonuna baktığımızda da puan olarak tabloya mağlubiyet yazılıyor. Aliağa Petkim maçı bizler için önemli olacak.

* Aliağa Petkim çıkışta olan bir takım ve güçlü bir ekip. 4 tane çok iyi Türk rotasyonu var. Cem Ulusoy, Dorukhan Engindeniz, Nusret Yıldırım ve Ege Arar. Her takımda olabilecek ve ciddi rotasyon yaratan isimler. Bizden bir galibiyet fazla üstümüzdeler. Bizim için hem sıra hem de rakibimiz olduğu için galip gelmemiz gereken bir maç. 

* Takımdaki oyunculara teklif gelmesi sporun doğasında olan bir durum. Bizler bu transferi yaparken bu durumun yaşanacağını biliyorduk. 2-3 oyuncumuza teklif var. Türk oyuncularımıza da teklifler var. Gurur duyuyoruz ve gurur duyduğumuz gibi de sporun içinde olduğu için önlemimizi almaya çalışıyoruz. Bundan sonra da diğer oyuncularımıza teklifler gelebilir. Sporun içinde olan bir şey. 

* Pazar günü saat 13.00’te bütün taraftarımızı bekliyor ve rica ediyoruz. Çünkü çok önemli bir maç bizler için. Futbol takımımız da Dünya Kupası arasındayken inanıyorum ki pazar günü saat salon dolacaktır. Ciddi bir atmosfer yaratacağımızı düşünüyoruz. Gerçekten taraftarımızın enerjisine çok ihtiyacımız var. 

* Tam kadro değiliz. Can Altıntığ ve Mert Gizir’in bir sakatlığı var. Nikolov’un parmağı kırık. Hasa Efe Uzun geçtiğimiz günlerde ufak bir rahatsızlık yaşadı. Alex Perez antrenmanlarda kendini denedi ancak hala ağrıları devam ediyor. 5 tane sakatımız ve antrenmana katılamayan oyucumuz var. Ancak inanıyorum ki maç gününe kadar hepsini toparlayarak onların da özverisiyle sahada olacaklarını düşünüyorum.
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 813