Karşıyaka, Reggio'ya mağlup - BasketFaul.com

Karşıyaka, Reggio'ya mağlup

23-11-22 00:40

İSTATİSTİK

FIBA Şampiyonlar Ligi 4. haftasında B grubunda mücadele eden temsilcimiz Pınar Karşıyaka, Reggio Emilia'ya 70-74 mağlup oldu.Reggio'da Olisevicius 18 sayı, Reuvers 16 sayı ve Cinciarini 14 sayı ile galibiyette etkili rol oynadı. Temsilcimiz Karşıyaka'da ise Errick McCollum 19 sayı ve Vitto Brown 18 sayı ile öne çıktılar.

Karşılamaya Reggio Emilia 7-1 ile başladı. Üst üste üçlükleri kaydeden Karşıyaka rakibine kısa sürede yetişti.Boyalı alanı bu dakikalarda daha iyi kullanan Reggio üstünlüğü elinde tuttu. İlk çeyrek 19-13 Reggio önde tamamladı.

İkinci çeyrekte savunmayı yukarı çeken temsilcimiz Karşıyaka, Reggio'ya adeta potayı göstermedi. Arka arkaya rakibini top kaybına da zorlayan Karşıyaka farkı da eriterek öne geçti (27-25). Son bölümde Sacar Anim önderliğinde iyi bir geri dönüş yakalayan Reggio tekrar öne geçti ve çeyreği de 35-33 ile geçti. 

Üçüncü çeyreğe Cinciarini ile hem hücumda hem savunma iyi başlayan Reggio skor bularak üstünlüğünü korudu. Kuzminskas'ın üçlükleriyle hayat bulan Karşıyaka maçın içinde kalmaya devam etti. Berkan Durmaz'ın Karşıyaka savunmadaki etkili rolüyle rakibine sayı şansı tanımadı Ancak eli sıcak Cinciarini ile skor bulmaya devam eden Reggio çeyreği 57-53 önde tamamladı.

Son çeyreğe Reggio 6-2 ile başladı. Bu dakikalarda yayın gerisinden hücum tercihinde bulunan Karşıyaka, skor bulmakta zorlandı. Karşıyaka 50 saniye kala Brian Angola ile 69-69 beraberliği yakaladı, Reggio 26 saniye kala yanıtı Nate Reuvers'in üçlüğü ile verdi ve 72-69 öne geçti. 20 saniye kala Minaugas Kuzminskas'ın üçlüğü air ball oldu ve kalan süre serbest atışlarla sona erdfi. İtalyan ekibi karşılaşmayı 74-70 kazandı.

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1252