Priftis: Çok saçma sayılar yedik - BasketFaul.com

Priftis: Çok saçma sayılar yedik

22-11-22 23:33

TOFAŞ’ın koçu Dimitris Priftis ve SIG Strasbourg’ın yeni koçu Luca Banchi, basın toplantısında açıklamalar yaptı.


Dimitris Priftis: Bizim için çok can yakan bir yenilgi oldu. Gruptaki yerimize bakacak olursak bugün kesinlikle kaybetmememiz lazımdı. Ne yazık ki aldığımız sonuç bizi çok zorlu bir duruma soktu. İki maçımız daha kaldı, elenmemek için sonuna kadar mücadele etmeliyiz.
Maça dönecek olursam bugün çok daha akıllıca oynamamız lazımdı. Son çeyrekte resmen bir kabus yaşadık, rakibimizin oyunu domine etmesine izin verdik. Çok saçma sayılar yedik ve hücumda korkunç kararlar verdik. Yine de mücadeleye devam edeceğiz, başımızı dik tutup gruptan çıkmak için çabalamalıyız.

Luca Banchi: Öncelikle her iki takımı da tebrik ediyorum. Bence seyirciler için izlemesi çok keyifli bir müsabaka oldu, rakibimiz TOFAŞ da çok iyi bir mücadele sergiledi. Takımım hakkında konuşmam gerekirse ikinci yarıda ortaya koyduğumuz karakteri çok sevdim. Savunmada toparlanmayı başardık ve ribaundları da son derece iyi şekilde kontrol ettik.
Maç içerisinde kolay atışları sayıya çevirebilseydik muhtemelen skoru çok daha erken dengeleyebilirdik ama yine de mental açıdan ne kadar kuvvetli olduğumuzu gösterdik. Bizim için çok önemli bir galibiyetti, bugün gördük ki takımların seviyeleri birbirlerine çok yakın. Maçların sonuçlarını ufak detaylar belirliyor. Kalan maçlarda da bugünkü gibi istikrarlı bir oyun sergilemek istiyoruz.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 649