Itoudis: Bayern'in iyi bir sistemi var - BasketFaul.com

Itoudis: Bayern'in iyi bir sistemi var

05-10-22 14:53
Fenerbahçe Beko'nun, Turkish Airlines EuroLeague'de 6 Ekim Perşembe günü Audi Dome’da oynayacağı Bayern Münih maçı öncesinde koç Dimitris Itoudis ile kaptan Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.
 
Dimitris Itoudis:
“Sakatlıktan dönen bazı isimlerimiz var. Booker idmanlara başladı, Jekiri de ilk lig maçında oynadı. Bjelica’nın dönüşünü bekliyoruz. O da iyi yolda ilerliyor ve yarın (bugün) takımla idman yapabilecek gibi gözüküyor ama göreceğiz. Zamana ihtiyacımız var ancak daha fazla oyuncuyla çalışabildiğimizi söyleyebilirim ve bu her zaman önemlidir. Bayern’in Andrea Trinchieri ve yardımcılarıyla birlikte yarattığı çok iyi bir sistemi var. Yıllardır harika bir iş çıkarıyorlar. Almanya’da final oynadılar ve EuroLeague Play-off’unda da beşinci maça kadar gittiler. Kadrolarının temelini hemen hemen koruyorlar ve karşımızda birlikte çalışmaya alışkın, belirli alışkanlıklara sahip, gerçek bir takım olacak. Takım kimyaları iyi ve hücumda da iyi bir alan paylaşımına sahipler. İçeride ya da dışarıda, her zaman mücadele ediyorlar ve asla geri adım atmıyorlar. Bu bir açılış maçı olacak ve biz de takım olarak doğru kimliği oluşturmaya, ilişkiler üzerine bir takım inşa etmeye ve sistemimizi anlamaya çalışıyoruz. Ancak özellikle savunma tarafında gelişim gösterdiğimizi söyleyebilirim. Bahçeşehir Koleji ile oynadığımız maçın üçüncü çeyreği, mücadele edebilen bir takım olduğumuzu gösteriyordu. Münih’e gitmeden önce bir idmanımız daha var. Zaman ne yazık ki bizim dostumuz değil. Kısıtlı süre içerisinde belirli şeyleri inşa etmeye çalışıyoruz.”
 
Melih Mahmutoğlu: 

“EuroLeague’de ilk maçımıza çıkıyoruz. Hem sakatlıkların hem de Avrupa Şampiyonası’nın etkileri nedeniyle halen zamana ihtiyacımız var. Ancak eksiklerimizi mücadele ve yüksek enerji ile kapatmaya çalışacağız. Yeni bir koçumuz ve çok yetenekli bir oyuncu grubumuz var. Takım olarak yapabileceklerimize inanıyoruz. Adım adım gideceğiz. Sezonun bu bölümünü oyunumuzu geliştirerek ve kazanabileceğimiz maksimum sayıda maç kazanarak geçmek istiyoruz. Bayern Münih çok sert ve iyi bir takım. Onlar da sezonun ilk maçında evde oynamanın avantajını kullanmaya çalışacak. Kendi liglerinde iki maça çıktılar ve bu onlara hazır olma anlamında bir avantaj sağlayabilir. Galibiyet için mücadele edecek ve sezona en iyi şekilde başlamaya çalışacağız.”  

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 633