Adem Bona'nın muhteşem yazı! - BasketFaul.com

Adem Bona'nın muhteşem yazı!

04-10-22 22:50
U20 Milli takımıyla harika bir turnuva geçiren Adem Bona, yazı NBA oyuncularıyla Los Angeles'da çalışmalar yaparak geçirdi. Draft konusunda Amerikanın en ünlü isimlerinden biri olan Jonathon Givony'nin son yazısına da dikkat çekici bir şekilde konu oldu. Şimdiden yaptığı tahminlerde Adem Bona'nın 23. sıradan seçilebileceğini söyleyen Givony aşağıdaki cümlelerle Adem Bona'nın harika yazını özetledi:
 
"Geçtiğimiz sezonun sonunda lise all-star maçlarının olduğu dönemi sakat geçirdiği için sıralamada ikinci tura düşen Adem Bona önce U20 milli takımıyla mütihş bir turnuva geçirirken Amerika'ya döndükten sonra da Los Angeles'da NBA oyuncularıyla yaptığı idmanlarla göz doldurdu.

Herkesin düşündüğünden çok daha yetenekli görünen Adem Bona fiziksel olarak sadece kolejde değil NBA'de bile dikkat çekici bir noktaya gelmiş durumda. UCLA'de geçireceği yılın ardından 2.09 boyunda çok büyük kanat genişliği olan ve sahayı koşarken herkesten hızlı çok çabuk bir oyuncu olarak NBA'e hazır hale gelecek. Ayakları hem bloklar hem de smaçlar için çok hızlı ayrıca kolej seviyesinin üstünde bir güç-patlayıcılık seviyesine sahip olan Adem Bona yazın yaptığı idmanlarda el hassasiyeti, ayak hareketleri ve bitirme noktasında çok ilerlemiş gözüktü. Ayrıca pota altında farklı hareketlerle kendi hücumunu yaratma, spin hareketleri ve iki eliyle de bitirebilmesi hatta savunma ribaundunu aldığında top hakimiyetiyle sahayı geçmesiyle herkesi şaşırttı.

Savunma noktasında Bona hem çok iyi bir çember koruyucu hem de switch yapıldığında kısaların karşısında zorlanmadan durmasıyla fark yarattı. Klasik bir NBA pivotu için yine size ve kalınlık noktasında problem yaşayabilir ama sahadaki hareketliliği, oyunu okuma becerisi ve hızıyla sezon içinde kendisine olan ilgi artabilir. Clint Capela ve Precious Achiuwa gibi isimlere oyun olarak benzeyen Adem Bona'nın üst seviye kolej karşılaşmalarıyla öğrendiklerini oyununa entegre etmesi durumunda ise birçok takımın onunla ilgileneceğini söyleyebiliriz."
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2157