Sezon başlarken... - BasketFaul.com

Sezon başlarken...

29-09-22 12:10
LİG BAŞLIYOR... YAYINCI KURULUŞ HALA AÇIKLANMADI...
Lig başlamadan aylar önce maçları hangi kanalın yayınlayacağı belli olmalı ki, basketbolseverler hangi platforma üye olacaklarının hesabını yapabilsinler. Maalesef şu ana kadar bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Sadece TBF'nin sayfasına girdiğinizde ilk iki hafta maçlarının karşısında "beIN" yazılı olduğunu görüyorsunuz.
Üç hafta öncesine kadar top TRT Spor & Tivibu Spor ikilisindeydi. Daha sonra Tivibu Spor devreden çıktı, yerine beIN'in geldiği duyuldu. Şu an itibariyle ise TRT'nin programlarında basketbolun olmadığını görüyoruz.
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu neredeyse bir yıldır maçların açık kanaldan yayınlanacağını söylerken, TRT Spor'u kastediyordu. TRT Spor bir veya iki maçı yayınlamaya hazır ama haftada 4 maça yerlerinin olmadığı ortada. Reytinglerde erkek basketbolunu geçen kadın voleybolunun yanı sıra erkek voleybolu, hentbol maçlarından yayın yapan TRT Spor şimdilerde geleneksel sporlara ağırlık vermeye başladı. İki kanaldan hangisini açsanız ya okçuluk, ya yağlı güreş, ya da ilk defa karşılaştığımız ve ne olduğunu anlamaya çalıştığımız değişik sporlarla karşılaşıyoruz. 
Görünen o ki sezon beIN ile başlamış olsa da TRT zaman içinde bir veya iki maçı programına alır ama bu sayı artmaz. 
ASİSTANLARA YAZAR
Sezon Anadolu Efes-Fenerbahçe BEKO maçıyla açıldı. Çekişmeli bir maç bekleyenler iki takım arasında an itibariyle büyük fark olduğunu gördüler. Fenerbahçe sonlarda yaklaştı ama maç baştan sona Anadolu Efes'in kontrolündeydi. Her iki takımın da bazı eksikleri vardı ama sonuçta ikisi de beşer yabancıyı kadrosunda bulundurdu. Daha oturmuş kadrosuyla Efes favori olsa da hepimiz Fenerbahçe'nin sezon yaklaşmışken hiç de hazır olmadığını gördük. Yaz boyunca iki takımın da koçu milli takımlarda görev yaptığına göre Efes'te galibiyet Yakup Sekizkök'e, Fenerbahçe'de mağlubiyet Stefanos Dedas'a, yani asistan koçlara yazar.
CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI'NDA YERLİLERİN ROLÜ!
Milli Takımın her başarısızlığından sonra oyuncuların kulüp takımlarında aldığı süre ve rol gündeme gelir ya... İşte Cumhurbaşkanlığı maçının yerli raporu...
Fenerbahçe: Toplam 57 dakika, 16 sayı
Anadolu Efes: Toplam 21 dakika, 0 sayı
Yerliler liglerde kopan maçlarda daha fazla süreler alacaklar, Euroleague'de ve başa baş geçen lig maçlarında kenarda oturacaklar. Artık bunu ezbere biliyoruz. 

Anadolu Efes ve Fenerbahçe BEKO en büyük bütçelere sahip takımlar olarak en iyi yerlileri transfer etme gücüne sahip. Maalesef en iyiler, aynı zamanda en fazla oturanlar oluyor. Hiç olmazsa gençlerin önünü açsalar... Örneğim Ömercan İlyasoğlu... Birçok takım, süre garantisi vererek transfer etmek istedi ama Efes bırakmadı. Ömercan bir veya iki sezon Efes'in kontrolünde başka bir takıma verilse, çok daha hazır döndüğünde Efes için de daha iyi olmaz mı? Bu örnekleri geçmişe bakarak çoğaltmak mümkün... Onuralp Bitim, Yiğitcan Saybir kenarda otururken kim kazandı? (Basketfaul) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1570