Anadolu Efes sezona kupayla başladı - BasketFaul.com

Anadolu Efes sezona kupayla başladı

28-09-22 20:27

İSTATİSTİK
Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko'yu 71-62 yenerek kupayı müzesine götürdü. İlk yarı oyunu domine eden Efes'e son çeyrekte şok bir cevap verdi Fenerbahçe ama galibiyete yetmedi. Fenerbahçe'de Carsen Edwards'ın kadroda olmaması büyük sürpriz yaratırken hücumda tıkanan Fenerbahçe yeni bir takım olmanın sıkıntılarını yaşadı. MVS seçilen Ante Zizic fiziksel olarak neredeyse hiç rakibi olmadığı için ilk yarıda pota altını kararttı, karşılaşmayı da 22 sayıyla tamamladı. Micic kendi standardına yakın bir oyun sergilerken kırılma anlarında kritik isabetler bularak 16 sayıyla oynadı. Anadolu Efes sadece 5 yabancısından skor bulmasına karşın galip geldi. Fenerbahçe tarafında geri dönüş ateşini yakan Nigel Hayes 13 sayıyla oynarken Guduric de 10 sayıyla çift hanelere çıktı.

Karşılaşmaya çok sıcak başlayan Efes üstünlüğü erken eline geçirdi. Çok iyi top çevirip iç dış dengesini kuran Anadolu Efes rakibini de savumada çok iyi durdurdu. Şehmus hariç ilk beşinde topla potaya giden kimsenin olmaması Fenerbahçe'nin rakip savunmayı geçememesine sebebiyet verdi. Çeyrek sonunda Fenerbahçe biraz toparlansa da üstünlük hem skor hem oyun olarak Anadolu Efes lehineydi. İlk çeyrek 23-15 Anadolu Efes lehine sonuçlandı.
İkinci çeyrekte müthiş bir Anadolu Efes savunması izledik. Hücumda da kendi standardına yakın oynayan Anadolu Efes giderek farkı arttırdı. Calathes'in şutunu riske edip pota altında da Zizic'in fiziksel üstülnüğünü kullanan Anadolu Efes Zizic'in 15 sayı bulduğu devreyi 42-23 önde tamamladı.
İkinci yarı iki takımın da savunmada sertleşmesiyle başladı. Kolay sayı şansını iki taraf da bulamazken Efes de dar rotasyon nedeniyle yorulmaya başladı. Fenerbahçe ise istediği hücum silahlarını bir türlü devreye sokamazken kısır bir çeyrek oldu. SOn çeyreğe giderken Efes'in 54-36 üstünlüğü bulunuyordu.
Son çeyrekte acaba her şey bitti mi derken Fenerbahçe geri dönüş ateşini yaktı. Suskun Wilbekin'e Nigel Hayes'in müthiş katkısı da katılınca Anadolu Efes afalladı. Fenerbahçe farkı 7 sayıya kadar indirirken maçın belki de karar topu Calathes'e geldi. Calathes bomboş üçlüğü isabete çeviremeyince direnç kırıldı. Melih Mahmutoğlu'nun ekstra üçlükleri de yetersiz kalınca Anadolu Efes karşılaşmadan 71-62 galip ayrıldı.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1713