Alimpijevic: Kulüp organizasyonu ileri 100 adım attı - BasketFaul.com

Alimpijevic: Kulüp organizasyonu ileri 100 adım attı

21-09-22 11:41
Geçtiğimiz sezon Frutti Extra Bursaspor’u EuroCup finaline taşıyan koç Dusan Alimpijevic, Dnevnik.rs’den Milos Petrovic’e açıklamalarda bulundu.

"2017-18 sezonunda Kızılyıldız'dan karşılıklı anlaşmayla ayrıldık, bir taraf diğerinin ayrılığında ısrar ettiği için değil. Oturduk ve birlikte karar verdik. Dürüst olmak gerekirse, Kızılyıldız taraftarı o yılki sonuçlara hiç hazır değildi ve bu benim için zordu. Zvezda’nın bugün olduğu gibi olması ve şu anda sahip olduğu bütçeye sahip olması için finansal konsolidasyon gerekliydi. EuroLeague o yıl bize bir iç denetleme memuru gönderdi. Eğer EuroLeague statümüzü korumak istiyorsak, önceliğin tüm finansal yükümlülükleri ve borçları kapatmak olduğu söylendi. O dönemde bugünkü formattan dört maç daha az oynanan EuroLeague’de 11 galibiyet kaydettik. Bu, tüm halkın imajını zedeledi ve sonra yolları ayırdık.”

Bursa’nın ciddi bir kulüp olma konusunda önemli hırsı var. Kulüp artık iki yıl önceki gibi değil. Özellikle EuroCup finalinden sonra kesinlikle aynı değil. Organizasyonel olarak 100 adım ileri attı, finansal olarak çok daha iyi durumda. Çok daha fazla sayıda çalışanımız, harika bir antrenman merkezimiz, kocaman bir salonumuz ve takıma duygusal yönden bağlı taraftarlarımız var. Dört milyon nüfuslu bir şehirde kulübü yürekten destekleyen 7-8 bin kişi, her maçta tribünleri dolduruyor. Bursa, tekrar EuroCup ve Basketbol Süper Ligi play off'larında yer almak isteyen, istikrar arayan bir kulüp. Bu geçen yıldan daha zor olacak çünkü artık kimse bizi hafife almıyor.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1265