Fenerbahçe'de silik kaldı, Eurobasket'te parladı - BasketFaul.com

Fenerbahçe'de silik kaldı, Eurobasket'te parladı

21-09-22 09:09
Eurobasket'in başlamasına kısa süre kala İspanya tarafından devşiren Lorenzo Brown beklentileri aşıp şampiyonluğa 22 dakikada 15.4 sayı, 2.0 ribaund, 7.1 asist ortalamaları ile katkı verdi ve turnuvanın karmasına girdi.

Aynı Lorenzo Brown 2020-21 sezonunda Fenerbahçe forması giymiş ve iz bırakmadan şu istatistikleri üretip sezon sonunda ayrılmıştı.
Euroleague: 23.0 dk, 9.5 sayı, 2.2 ribaund, 3.4 asist
BSL: 23.9 dk, 11.9 sayı, 2.9 ribaund, 4.4 asist

Lorenzo Brown'ın Fenerbahçe'de başarılı olmamasının birçok neden olabilir. Bunların arasında topu yönlendirebilecek çok fazla kısa pozisyonunda oyuncu bulunması gösterilebilir... Nando De Colo, Bobby Dixon, Leo Westermann, Kenan Sipahi, kısa bir dönem Alex Perez... Bu oyuncular arasında Nando De Colo'nun tartışılmaz bir kredisi vardı. Diğerleri ise teknik ekibin güvenini yeterince hissetmedi, rol oyuncusu olarak sezonu De Colo'nun gölgesinde geçirdi. İspanya'da topun teslim edildiği Lorenzo aynı rahatlığı Fenerbahçe'de yaşayamadı. Sonuçta Fenerbahçe belki de yıllarca çalışabileceği Lorenzo'nun sözleşmesinden sonunda çıktı. Fenerbahçe'nin Lorenzo'nun kıymetini bilemediğini söyleyenler de olabilir, oyuncunun sezon boyunca istenen form düzeyine ulaşamadığını söyleyenler de... Soru şu: Eurobasket'te izlediğimiz, ilk beşe seçilen performansıyla Lorenzo Brown'ı Fenerbahçeliler takımlarında devam ediyor istemezler miydi? 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1808