Moerman: Efes yıllarım en iyi dönemimdi - BasketFaul.com

Moerman: Efes yıllarım en iyi dönemimdi

20-09-22 17:48
EuroLeague’de Anadolu Efes ile 2 sezon üst üste şampiyonluk yaşayan ve yeni sezon öncesinde Monaco’ya transfer olan Adrien Moerman, Fransız basınına açıklamalarda bulundu.

Fransa basınından Romain Boisaubert’e açıklamalarda bulunan Adrien Moerman, Türkiye döneminin kariyerindeki en iyi 4 yıl olduğunu söylerken yeni sezon için heyecanlı olduğunu da söyledi.

Monaco’ya katıldığı için heyecanlı olduğunu söyleyen Moerman, “Büyük hedefleri olan Monaco’ya katıldığım için mutluyum. Kaliteli bir takımla yeni bir mücadelede olacağım. Yavaş yavaş aramıza yeni katılan oyuncular ve geçen sezondan bu yana takımdan olan isimlerle birlikte birbirimize adapte olmaya başlıyoruz. Hazırlık dönemi gerçekten iyiydi. Takım bir ivme kazanıyor ki bunu son maçlarımızda da gördük. Savunmada agresif olmaya, koçun sistemine odaklanmış durumdayız” dedi.

Anadolu Efes‘ten ayrılıp Moncao’ya transferiyle ilgili de konuşan Adrien Moerman, “Amacım dört yıldır bir arada olduğum ekipten ayrılmak ve konfor alanımdan çıkmaktı. Kendime yeni bir meydan okumayı ve Fransa’ya geri dönmeyi istiyordum. Tecrübelerimi Monaco’da göstermek istiyorum. Bu yeni maceranın bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum ve adımı kulüp tarihine yazdırmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes‘te kariyerinin en iyi dört yılını geçirdiğini söyleyen Fransız oyuncu, “Türkiye’de her şeyi kazandım. EuroLeague’de back to back şampiyonluk, lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası… Kariyerimin en iyi dört yılıydı. Fakat hala kupalar için başarıya açım. Monaco’nun başarısına yardımcı olmak istiyorum” sözlerini söyledi.

Monaco ile yeni sezondaki hedefleri hakkında da konuşan Moerman, “Bunu saklamıyoruz hedefimiz Fransa Ligi şampiyonluğu. EuroLeague’de de önemli işler yapmak istiyoruz. Bunu yapabilecek güce sahibiz. Bir sakatlık sorunu yaşamazsak ve form yakalayabilirsek Final Four’u hedefleyebiliriz” dedi.

Adrien Moerman son olarak Monaco’nun son dönemde geliştiğini söylerken, “Kulüp yavaş yavaş büyüyor, bunu birkaç sezondur görebiliyoruz. Organizasyondan oldukça etkilendim. Buradaki organizasyon, Barcelona, ​​​​Real Madrid veya Anadolu Efes gibi büyük kulüplerdeki işleyişle çok benzer. Kulüp gelişmeye, büyümeye devam edecektir” açıklamasını yaptı. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1213