Kızılyıldız Başkanı Sırp federasyonu ve Partizan'ı topa tuttu - BasketFaul.com

Kızılyıldız Başkanı Sırp federasyonu ve Partizan'ı topa tuttu

20-09-22 15:25
Kızılyıldız Başkanı Nebojsa Covic, Sırbistan’ın Sırp televizyon kanalı Happy TV’ye konuştu, federasyon ve ezeli rakipleri Partizan hakkında çok sert ifadeler kullandı:

“Bence asıl sorumlu oyuncular değil, Sırbistan Basketbol Federasyonu. Medyada sık sık Sırbistan’ın bir basketbol ülkesi olduğu söyleniyor. Bu koca bir yalan. Hangi basketbol ülkesinden söz ediyoruz? Partizan gibi bir takım ulusal ligden tamamen keyfi bir şekilde çekiliyor ve bunun karşılığında ceza bile almıyor. Sırbistan Basketbol Federasyonu ise bu konu hakkında resmen ölü taklidi yapıyor. Bu şartlar altında Sırbistan nasıl bir basketbol ülkesi olabilir? 

Öte yandan İspanya gibi bir ülke eski gücünde olmamasına rağmen çıkıp EuroBasket’i kazanabiliyor. Biz hala eski günlerdeki başarılarımızla övünürken diğer ülkeler bizim önümüze çıktan geçtiler bile. EuroBasket finalini yöneten hakemler arasında tek bir tane bile Sırp hakem yoktu. EuroBasket’in en iyi birinci takımında bile tek bir Sırp oyuncu yoktu. Bu durum ülke basketbolu olarak ne durumda olduğumuzu gösteriyor. Kimse çıkıp kendini sorgulamıyor.

Medyada çıkıp da hala bu başarısız sonuçları savunmaya çalışan bazı aptalları görüyorum. Bu tür insanların hala görünür olmaları neden bu durumda olduğumuzu çok iyi açıklıyor. Bence bu insanların sporun herhangi bir alanı hakkında konuşmamaları lazım.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1493