Amerika turu için Euroleague takımını reddetti - BasketFaul.com

Amerika turu için Euroleague takımını reddetti

18-09-22 13:30
34 yaşındaki Sırp basketbolcu Miroslav Raduljica, beş sezonluk bir aradan sonra EuroLeague’e dönme fırsatı buldu ancak bunun yerine çocukluğundan beri hayalini kurduğu maceraya atılmaya karar verdi.

Mondo.rs’in haberine göre Kızılyıldız bu sezon Raduljica’ya bir teklif sundu. Ancak Sırp pivot, önümüzdeki aylarda olağandışı faaliyetlerde bulunacağı için bu teklifi reddetti.

Şu anda herhangi bir takımla sözleşmesi olmayan deneyimli pivot, Eylül sonunda ABD’de inanılmaz bir yolculuğa çıkacak.

Daha önce NBA ve EuroLeague’de ter döken Raduljica, en uzun ömürlü Sırp rock grubu YU Grupa’nın yer aldığı karavanın bir parçası olacak. Raduljica’nın süreceği karavan, ABD’nin bir ucundan diğerine doğru yola çıkacak.

Raduljica ve YU Grupa üyeleri, Chicago ve Los Angeles’ı birbirine bağlayan efsanevi Route 66’yı kullanacak. Route 66, aynı zamanda Özgürlük Yolu olarak da bilinir.

Nedeljnik’e konuşan gitarist Zika Jelic şunları söyledi:

“Eylül sonunda birkaç arkadaşla birlikte gideceğiz. Bunların arasında, büyük bir karavanı sürmek gibi özel bir görevi olan basketbolcu Miroslav Raduljica da var. Çocukken, Raduljica’nın bir kamyon sürmek için büyük bir arzusu vardı. Bu yüzden çocukluk hayali kısmen gerçekleşmiş olacak. Birkaçımız motosiklet kullanacağız ancak yolculuk yorucu olduğu için her gün değil.”

2.13 m boyundaki Raduljica, EuroLeague’de en son 2016-17 sezonunda Olimpia Milano‘da mücadele etti. 34 yaşındaki tecrübeli oyuncu, geçen sezon Güney Kore’de oynadı ancak Aralık ayından bu yana kulüpsüz.

Raduljica, NBA’de Milwaukee Bucks (2013-14) ve Minnesota Timberwolves (2015) formaları giydi. Sırp sporcu, NBA kariyerinde 53 maçta sahaya çıktı, 3.6 sayı ve 2.1 ribaund ortalamaları tutturdu.

Miroslav Raduljica, ayrıca Sırbistan milli takımı ile başarılı sonuçlar elde etti. EuroBasket 2009, Dünya Kupası 2014 ve 2016 Olimpiyatları’nda toplamda 3 gümüş madalya kazandı. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1807