Erhan Ernak: İstikrara yatırım yaptık - BasketFaul.com

Erhan Ernak: İstikrara yatırım yaptık

16-09-22 11:29
Bahçeşehir Koleji Koçu Erhan Ernak, geçen sezona göre oyunu okuyabilen daha fazla oyuncuları olduğunu, genelde iskeleti koruyarak istikrara yatırım yaptıklarını söyledi.
Ernak'ın sezon başı görüşleri şöyle:
* Hazırlık dönemini birçok takım gibi eksiklerle geçiriyoruz. Langston Hall ve Muhammed Baygül sakat, Jaka Blazic ise Eurobasket'teydi. 
* Oyunu okuma açısından geçen sezona göre daha zengin bir kadromuz var ama genelde iskeleti koruduk ve bir anlamda istikrara yatırım yaptık. Birlikte oynama alışkanlığı olan oyuncularla avantaj sağlayacağımızı düşünüyoruz. Deneyim olarak geçen sezonun üzerinde olacağız. Ayrıca kimya topu iyi paylaşarak oynamaya daha uygun.
* Jerry Boutsele atletizmi yüksek ve şutu olan bir uzun. Nitekim Parma maçında bir sayı gerideyken, takımın son top için Jerry'nin orta mesafe şutunu tercih etmesi önemliydi. Brodziansky sakatlıkları nedeniyle henüz hazır değil ama kapasitesine inandığımız bir oyuncu. Ligin dinamiklerini de anladıkça verimi yükselecek. Slovenya ile Eurobasket'te mücadele eden Blazic fiziksel olarak sertliğimizi artıracak. Kendisi de burayla çok istekli imzaladı. Henüz buraya gelmeden yıldızımızın barıştığı bir oyuncu.
* Altıncı yabancı için planlarımız var. Sezon başladıktan sonra eksik hissettiğimiz pozisyona bir ekleme yapabiliriz.

* Geçen sezon EuropeCup'ta kazandığımız şampiyonluk ağzımızda güzel bir tat bıraktı. Bu sezon BCL'de de bu başarıyı tekrarlamaya çalışacağız ama biliyoruz ki sahada işimiz söylemler kadar kolay olmayacak. Ligde ise ilk play-off'larda kalıcı olmak istiyoruz. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 677