Gobert: Basketbol Tanrılarına duaya devam - BasketFaul.com

Gobert: Basketbol Tanrılarına duaya devam

15-09-22 10:37
Fransa'nın Türkiye'den sonra İtalya'yı da rakibinin kaçırdığı serbest atışlar sonrası uzatmalarda elemesinden sonra Rudy Gobert, "Basketbol tanrılarına dua etmeye devam edeceğim." dedi.
Gobert şunları söyledi:
«Keşke kendimizi bu duruma düşürmesek ancak spor bu. Bazen en iyi maçınızı oynayamayabiliyorsunuz. İki dakika kalmıştı ve kafamı kaldırdığımda yedi sayı gerideydik. Eğer bu maçı kazanmak istiyorsak son iki dakikada mükemmel olmamız gerektiğini söyledim kendime. Neredeyse mükemmeldik. Savunmada baskete izin vermedik, hücumda da ihtiyacımız olan sayıları bulduk. Harika bir takım çabasıydı. Daha iyi olmak için yollar bulmalı ve kendimizi bir daha o pozisyona düşürmemeliyiz.
Çaresizlik anına gelince yoğunluğumuz artıyor. İlk çeyrekte, ikinci çeyrekte 12 sayı öndeyken böyle oynamamız gerekiyor. Hala genç bir takımız. Daha iyi olmak için yollar bulmalıyız. Her şey bundan ibaret.»
Fransa, Türkiye ve İtalya maçının son saniyelerinde iki sayı gerideyken Cedi Osman ve Simone Fontecchio’nun iki serbest atıştan yararlanamamasıyla maçlara geri dönüp kazanma fırsatı buldu. Eğer «basketbol tanrıları» bu konuda yardımcı oluyorsa, Gobert halinden gayet memnun:

«Basketbol tanrılarına dua etmeye devam edeceğim.» (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 833