Simon: Hakemler ilçe ligi seviyesindeydi - BasketFaul.com

Simon: Hakemler ilçe ligi seviyesindeydi

13-09-22 11:26
Hırvatistan'ın, Finlandiya’ya 94-86 mağlup olarak turnuvaya veda ettiği karşılaşmanın ardından TeleSport’a açıklamalarda bulunan Krunoslav Simon, Lauri Markkanen'i överken, hakemleri eleştirdi.

“İlginç bir maç oldu ama sonunda kaybettik. Finlandiya ekstra bir oyuncu çıkardı. Spor böyle bir şey sonuçta. 40 dakika boyunca bizden daha iyi olduklarını gösterdiler, bu sebeple onları kutluyorum. Tahmin edilemeyeni başardılar. Böyle şut atınca onu (Markkanen) durdurmak zordu.”
Takım arkadaşlarıma şikayet edecek hiçbir şeyim yok. Hayal kırıklıkları her zaman olur. Her zaman başınızı dik tutmanız gerek. Bizim sistemimiz yok. İyi oyuncularımız var ama çokça da problemlerimiz var. Şimdi bunun konuşmanın zamanı değil, daha sakin bir kafayla bakış atılmalı.

Hakemlere kızgınmışım gibi gözükmem istemem. Maçı bizden alıp Finlandiya’ya verdiklerini de düşünmüyorum. Finlandiya bizi hak ederek turnuva dışına itti. Ancak hakemlerin kalitesi turnuvanın başından beri çok aşağıda. Sadece Avrupa’nın değil, tüm dünyadaki en iyi oyuncular toplandı fakat hakemlerin seviyesi adeta ilçe ligi seviyesindeydi. Bu da utanç verici. Gerçekçi konuşmak gerekirse en iyi hakemler EuroLeague ve EuroCup’ta maç yönetiyor ve EuroLeague – FIBA arasındaki bu savaş çözülene kadar da bu durumu yaşamaya devam edeceğiz.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1180