Scariolo: Bu bir peri masalı - BasketFaul.com

Scariolo: Bu bir peri masalı

11-09-22 11:14
EuroBasket 2022’ye son yılların en zayıf kadrosuyla gelen İspanya Milli Takımı'nın koçu Sergio Scariolo, Litvanya galibiyetinin ardından görüşlerini paylaştı:

“Çok az kişinin olabileceğimizi düşündüğü yerdeyiz ama biz liyakatle buraya geldik. Bir peri masalının içinde gibiyiz ve bunu bitirmek istemiyoruz. Bunu devam ettirmek için mümkün olan her şeyi yapmaya çalışacağız. Buradayız, çeyrek finaldeyiz, bunu başardık. Favorilerden birini yendik ve yeni bir fırsat yakalamaya çalışacağız. Hırvatistan-Finlandiya maçı galibi ile çeyrek finalde oynayacağız. Bu turu da geçebiliriz, neden olmasın?”

Son olarak Lorenzo Brown’a değinen Scariolo, “Takım arkadaşları onu takip etti, onu cesaretlendirdiler ve ondan gelen pasları sayıya dönüştürmeye hazırdılar. Tarihi ve kültürü olan bir ekipte Lorenzo’nun takım oyuncusu olma arzusunu vurgulamak isterim.” dedi.

Lorenzo Brown ise takımdaki aile ortamının altını çizdi:

“Bana şut denemeye devam etmemi söyleyen takım arkadaşlarıma çok minnettarım. Burada bir kardeşlik duygusu var. Bu gerçekten bir aile.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1220