TOFAŞ, Antalya kampını galibiyetle tamamladı - BasketFaul.com

TOFAŞ, Antalya kampını galibiyetle tamamladı

10-09-22 19:01
TOFAŞ Basketbol Takımı, yeni sezon çalışmaları kapsamında Antalya kampında oynadığı son hazırlık maçında Rus temsilcisi Enisey Krasnoyarsk’yı 63-60 mağlup etti.

Karşılaşmaya Berk Uğurlu, Mustafa Kurtuldum, Berke Büyüktuncel, Emre Tanışan, Ege Demir beşiyle başlayan Bursa temsilcisi, ilk basketini Emre Tanışan’ın üçlüğüyle buldu. Ege Demir ve Mustafa Kurtuldum’un basketleriyle 5.40’ta durumu 8-7 yapan Mavi Yeşilliler, rakibin sayılarına çeyrek sonunda Suleiman Braimoh ve Berke Büyüktuncel ile karşılık verse de ilk çeyreği 15-14 geride kapattı.

İkinci periyodun başında Suleiman Braimoh, Tevfik Akdamar ve Batın Tuna ile skor üreten TOFAŞ, Berke Büyüktuncel, Berk Uğurlu ve Ege Demir’in sayılarıyla üstünlüğü eline alıp soyunma odasına 31-30 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin başında da rakibin sayılarına Berke Büyüktuncel ve Ege Demir ile karşılık veren TOFAŞ, Berke Büyüktuncel ve kaptan Berk’in sayılarıyla 25. dakikada 41-40 yeniden öne geçti. Tyler Ennis ve Tevfik Akdamar’ın üçlükleriyle 28. dakikada 6 sayılık farkı (48-42) yakalayan Mavi Yeşilli takım, son çeyreğe 51-47 üstünlükle girdi. Ege Demir ve Mustafa Kurtuldum’un sayılarıyla son bölümde üstünlüğü elinde tutan TOFAŞ, parkeden 63-60 galip ayrıldı.

Enisey karşısında TOFAŞ’ta Berke Büyüktuncel 12 sayı, 6 ribaund, 2 asist ile takımın en skorer ismi olurken; Ege Demir ve Berk Uğurlu 9’ar sayı; Mustafa Kurtuldum 8 sayı; Emre Tanışan ve Tyler Ennis 7’şer sayı; Tevfik Akdamar 5 sayı; Suleiman Braimoh 4 sayı ve Batın Tuna 2 sayıyla katkı verdi. Sakatlıkları bulunan Cecil Williams, Rob Gray, Boubacar Toure ve İlkan Karaman tedbir amaçlı bu maçın kadrosunda yer almadı.
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 646